13:33 13.11.2019

НАБУ заочно повідомило про підозру у справі VAB Банку його екс-власнику Бахматюку й екс-голові правління Мальцеву

3 хв читати
НАБУ заочно повідомило про підозру у справі VAB Банку його екс-власнику Бахматюку й екс-голові правління Мальцеву

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заочно повідомило про підозру у справі VAB Банку його екс-власнику Олегу Бахматюку й екс-голові правління Денису Мальцеву, йдеться в повідомленні на сайті НАБУ.

"13 листопада 2019 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили фактичному власнику та екс-голові правління ПАТ "ВіЕйБі Банк" про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України згаданій фінустанові. Оскільки місцеперебування цих осіб наразі не встановлено, вручення письмових повідомлень про підозру здійснено у порядку, визначеному ст. 135, 278 КПК України (надіслано поштою та вручено житлово-експлуатаційній організації за місцем реєстрації підозрюваних)", - йдеться в повідомленні.

Отже, коло підозрюваних у заволодінні стабілізаційним кредитом, наданим НБУ цьому банку, зросло до десяти осіб, вісьмом з яких повідомили про підозру 11-12 листопада.

Як зазначено в повідомленні, слідство встановило, що у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча VAB Банк не подав усіх необхідних для цього документів, зокрема програму фінансового оздоровлення, правління НБУ, всупереч вимогам законодавства, погодилося надати стабілізаційний кредит. При цьому вартість нерухомості, яку було передано в заставу Нацбанку, було завищено майже у 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн за 1,8 млрд грн, заявлених VAB Банком. Проте, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали VAB Банку стабілізаційний кредит. При цьому раніше банк отримав від НБУ і не повернув 3 млрд грн кредитів. 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит, наданий на два роки, VAB Банк не повернув.

Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) проситиме Вищий антикорупційний суд про тримання під вартою екс-першого заступника голови НБУ Олександра Писарука у справі про стабілізаційний кредит VAB Банку на 1,2 млрд грн у 2014 році.

"Писаруку вручено підозру та клопотання про тримання під вартою, його буде розглянуто", - сказав прокурор САП Сергій Подгорець агентству "Інтерфакс-Україна" в Києві в середу.

Суд може розглянути клопотання САП про запобіжний захід Писаруку вранці 14 листопада.

Раніше в середу Вищий антикорупційний суд узяв під домашній арешт на два місяці іншого підозрюваного у цій справі - члена ради Національного банку України Миколу Каленського, який у 2014 році очолював головне управління НБУ у Києві та області.

А в ніч на середу суд також заарештував у цій справі на два місяці екс-директора генерального департаменту банківського нагляду Аллу Шульгу з альтернативою застави 15 млн грн.

Як повідомлялося, детективи НАБУ 11-12 листопада повідомили про підозру Писаруку, Каленському, Шульзі, голові наглядової ради та заступнику голови правління VAB Банку, а також трьом посадовим особам приватних компаній, пов'язаних із власниками банку, в заволодінні грошовими коштами стабілізаційного кредиту VAB Банку на 1,2 млрд грн у жовтні 2014 року.

Правоохоронці зазначили, що проситимуть обрати запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави від 2,5 млн грн до 30 млн грн.

НБУ в листопаді 2014 року через 40 днів після надання стабкредиту визнав ВіЕйБі Банк (VAB банк, Київ) неплатоспроможним, а 20 березня 2015 року вирішив відкликати його банківську ліцензію та ліквідувати.

За даними НБУ, на початок жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів посідав 16-те місце (23,97 млрд грн) серед 166 банків, що діяли в країні. Його власник бізнесмен Бахматюк, мажоритарій агрохолдингів "Укрлендфармінг" та "Авангард", неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції та вимагає негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА