19:22 18.11.2019

Глава Міноборони: Розглядаю повернення Росією суден як виконання рішення Морського трибуналу

2 хв читати
Глава Міноборони: Розглядаю повернення Росією суден як виконання рішення Морського трибуналу

Повернуті російською стороною малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" продовжать роботу у Військово-Морських силах Збройних сил України, заявляє міністр оборони України Андрій Загороднюк.

"Після отримання суден фахівці їх оглянуть і нададуть рекомендації, у який спосіб можна швидше їх повернути в службу", - написав Загороднюк у своєму телеграм-каналі в понеділок увечері.

Міністр зазначив, що повернення захоплених у листопаді 2018 року суден не є актом доброї волі з російської сторони. "Я розглядаю ці події як ніщо інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу", - зазначив він.

"Ми і надалі будуватимемо здатний військово-морський флот, який захищатиме Україну. Це запорука стабільності в регіоні", - резюмував Загороднюк.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", які йшли з Одеси до Маріуполя.

Міжнародний трибунал ООН із морського права 25 травня ухвалив, що Росія має звільнити українських моряків і передати Україні українські судна.

У РФ 24 українських моряків звинуватили у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ). Вони повернулися до України 7 вересня 2019 року в рамках взаємного звільнення Україною і РФ утримуваних осіб.

17 листопада захоплені українські судна у супроводі російської берегової охорони вийшли з акваторії Керчі в сторону Чорного моря, а 18 листопада передані українській стороні. У МЗС України заявили, що після повернення суден буде здійснено їх ретельну перевірку та експертизу для з'ясування, в якому вони стані й чи були вилучені з них обладнання та документація.

У відомстві нагадали, що, незважаючи на повернення моряків і кораблів, триває спір про порушення Росією імунітетів трьох військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів. Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН 21 листопада проведе слухання у справі про порушення прав України як прибережної держави в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

Окупанти обстріляли ферму на Харківщині, постраждав мирний житель

До складу нового пакета допомоги Україні увійдуть боєприпаси, системи боротьби з безпілотниками та допоміжне обладнання

Президент Польщі заявив про готовність надати військову допомогу Литві

Кличко: Пацієнтів і медперсонал лікарень на вулиці Богатирській вже евакуювали

У скоєній головою Броварської райадміністрації ДТП постраждали троє дорослих і дитина, чиновника буде звільнено

Коаліція "Рамштайн" за два роки зобов'язалася виділити понад $95 млрд на військову допомогу Україні

Бельгія може поставити Україні літаки F-16 цього року

Президент та перша леді у Славутичі відвідали гімназію та підприємство переселенців з Маріуполя

Глава Пентагону оголосив про виділення найбільшого пакета військової допомоги Україні - на $6 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА