18:52 20.12.2019

Нацгвардійці вивели Кузьменко із зали суду, незважаючи на опір її прибічників

3 хв читати
Нацгвардійці вивели Кузьменко із зали суду, незважаючи на опір її прибічників

Співробітники Національної гвардії вивели підозрювану у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко із зали суду, незважаючи на опір прибічників, які прийшли підтримати її

Адвокат Кузьменко Владислав Добош заявив, що із зали апеляційного суду, де вранці в п'ятницю мало бути засідання з розгляду апеляції на її арешт, охорона суду і Нацгвардія намагалися витіснити людей, що прийшли до суду.

"Йде штурм... Незаконно утримують людину під вартою, і зараз вирішили влаштувати штурм", - сказав адвокат у відеоролику-стримі, який він вів із зали суду і розмістив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Я тут стоятиму на смерть, нехай сюди з’являться прокурори", - емоційно реагував захисник на те, що відбувається.

На відео видно велику кількість нацгвардійців, які намагалися відтіснити людей, що прийшли підтримати Кузьменко. Незважаючи на опір, правоохоронці вивели підозрювану із зали суду.

Агентству "Інтерфакс-Україна" наразі не вдалося отримати інформацію з цього приводу ні у поліції Києва, ні у Національної поліції.

У Генпрокуратурі заявили, що "неналежне інформування прокурорів про засідання та несвоєчасне надходження матеріалів з Печерського районного суду Києва стало причиною перенесення Київським апеляційним судом розгляду скарги сторони захисту однієї з підозрюваних у справі щодо обраного запобіжного заходу".

Повідомлялося, що групу прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у провадженні, було оновлено, оскільки 19 грудня п'ята кадрова комісія ухвалила рішення стосовно одного з них про неуспішне проходження атестації за результатами співбесіди через невідповідність вимогам професійної етики та доброчесності.

Раніше суд переніс засідання з розгляду апеляції на 24 грудня через нез'явлення прокурорів у судове засідання.

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

12 грудня 2019 року поліція провела низку обшуків і повідомила про підозру деяким фігурантам справи. Того самого дня відбувся брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві Шеремета.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислав та Інна Грищенки, також учасники АТО, були затримані в іншій справі, але є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом убивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року Кузьменко, для Дугарь суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року. 14 грудня суд заарештував до 8 лютого 2020 року Антоненка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА