Понад 50 психологів-волонтерів надають допомогу сім'ям загиблих в авіакатастрофі в Ірані та співробітникам "МАУ"
Понад 50 волонтерів-фахівців із кризових ситуацій - звернулися до авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ", Київ), чий літак зазнав катастрофи 8 січня після вильоту з Тегерану, і запропонували свою професійну допомогу рідним і близьким загиблих у катастрофі, а також співробітникам "МАУ".
Як наголошується у повідомленні авіакомпанії, всіх 2,5 тис. співробітників "МАУ" тією чи іншою мірою залучено до подолання наслідків трагічної катастрофи в Ірані: антикризовий штаб працює цілодобово з метою максимального сприяння якнайшвидшому завершенню розслідування причин аварії; надання допомоги сім'ям загиблих пасажирів і членів екіпажу.
"Психологічну допомогу наразі надають сім'ям загиблого екіпажу вдома, в офісі авіакомпанії, забезпечено супровід до експертних центрів Міністерства внутрішніх справ для проведення ДНК-експертизи. Крім того, цілодобово надають професійну підтримку працівникам контактного центру "МАУ", які працюють на "гарячій лінії", активованій у зв'язку з авіакатастрофою", - зазначено в повідомленні.
Крім цього, за інформацією "МАУ", у приміщенні передпольотного брифінгу екіпажів чергують бортпровідники-інструктори, які пройшли спеціальну психологічну підготовку. Фахівці з кризових ситуацій також надають підтримку екіпажам.
"Робота психологів зі співробітниками авіакомпанії триватиме, доки у цьому буде необхідність", - стверджує авіакомпанія.
Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800, авіакомпанії "МАУ", який мав здійснити рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули.
Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії.
8 січня Офіс генерального прокурора розпочав досудове розслідування авіакатастрофи за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей), досудове слідство здійснює Головне слідче управління Національної поліції України.