12:51 20.01.2020

До кінця 2020 року в Україні не залишиться шкіл без туалетів у приміщенні - Новосад

2 хв читати
До кінця 2020 року в Україні не залишиться шкіл без туалетів у приміщенні - Новосад

Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявляє, що до кінця 2020 року в Україні не залишиться шкіл, які не мають туалетів у приміщенні.

"Дедлайн - це кінець 2020 року. По хорошому, тих коштів, які їм виділяли в 2019 році, й співфінансування області мало б вистачити, щоб закрити це питання. Ще момент, що ми не давали кошти на ті малокомплектні заклади, які мають менше ніж 25 людину, оскільки передбачається, що їх оптимізовуватимуть", - повідомила Новосад в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, коли в Україні не залишиться шкіл, які не мають вбиральні в приміщенні.

Вона зазначила, що уряд продовжує політику під назвою "Гідність дитини" з побудови теплих туалетів, і на 2020 рік передбачено і віддано на місця 55,3 млн гривень на ці цілі.

Серед іншого, міністр поділилася статистикою про архітектурну доступність шкіл для дітей з особливими освітніми потребами.

Зокрема, за даними Міносвіти, в України 11 650 шкіл (77% від загальної кількості), в яких забезпечено безперешкодний доступ для осіб з особливими потребами на перший поверх, всього 72 заклади доступні до другого поверху, 50 закладів - до третього поверху і лише 18 шкіл - до четвертого.

"У тих школах, які наразі будують з нуля, принаймні в більшості шкіл, де я була, є ліфти. Але якщо ми говоримо про старі школи, то піднятися вище, ніж перший поверх, досить складно", - зазначила Новосад.

За її словами, в Україні 9 тис. 406 шкіл обладнані пандусами та поручнями, ліфти і підйомники є тільки в 95 закладах і спеціально обладнані туалетні кімнати є в 775 школах.

"Ті ресурси, які ми вкладатимемо в 2020 році в школи і контролюватимемо їх, будуть спрямовані й на наявність інклюзивності в тих архітектурних рішеннях, які пропонуватимуть школи", - наголосила міністр.

Новосад зазначила, що обладнати кожну зі шкіл ліфтами, які піднімали б на всі поверхи, буде складно, але можна по-різному облаштовувати освітній простір, щоб в умовах обмежених ресурсів однозначно були доступні перший і другий поверхи, а там вже забезпечено все необхідне для навчання дітей з особливими освітніми потребами.


Повний текст інтерв'ю з Новосад буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Насильство російських військових над мирними жителями має системний характер - Офіс генпрокурора

Україна і Польща погодили продовження діяльності Польського центру підтримки культури в Україні на 2024 рік

World Monuments Fund реалізує майже 20 проєктів, спрямованих на збереження архітектурної спадщини України

Зеленський звільнив Марка Шевченка з посади посла України в Молдові

Глави МЗС України та Індії провели в Нью-Делі двосторонні переговори та оглядове засідання міжурядової комісії

Карандєєв анонсував будівництво безпечного фондосховища для українських музейних цінностей

У низці областей України в п'ятницю очікуються грози

Наразі немає інформації про можливий перетин повітряного простору Молдови російськими ракетами під час атаки на Україну - ПС ЗСУ

Зеленський назвав пріоритети в роботі РНБО

На Хмельниччині внаслідок атаки РФ пошкоджено 6 приватних будинків і дитячий табір, без постраждалих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА