Інтерфакс-Україна
16:51 23.01.2020

Національну ідею має формулювати інтелектуальна еліта, а політики - декларувати її в єдиному ключі, вважають учасники комунікаційного форуму

2 хв читати

Для успішного подолання викликів, що стоять нині перед Українською державою, інтелектуальна еліта країни має виробити чітку національну ідею, яку, в свою чергу, до громадськості мають доносити представники різних політичних сил, вважають представники громадськості, науковці та політики, котрі взяли участь у форумі "Україна і сучасне державотворення".

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в четвер у Києві відбулася прес-конференція на тему "Практики й теоретики ініціюють стійке спілкування заради цілісності України", організатором якої став Народний рух України (НРУ). Під час конференції спікери розповіли про підсумки комунікаційного форуму "Україна і сучасне державотворення", який відбувся в День Соборності України 22 січня.

"Ми зібрали наукову й інтелектуальну еліту для того, щоб обговорити, що саме має об'єднувати український народ, які сучасні виклики стоять перед державою і як ті люди, які працюватимуть у політичній сфері, мають реалізовувати цю програму (державотворення - ІФ)", - прокоментував форум заступник голови Київської крайової організації НРУ Андрій Рибалко.

Ініціатор форуму Іван Дутчак розповів, що кількість учасників, котрі взяли участь у заході, становила більше ніж 50 осіб, серед яких було понад 20 вчених і 10 кандидатів наук.

"Все-таки національну ідею політики мають не формулювати, а декларувати її на основі того, що вважає інтелектуальна еліта", - зазначив Дутчак.

Він також зазначив, що "цим форумом ми хотіли об'єднати вчених та інтелектуальну еліту навколо завдань: що робити далі? Що об'єднує українців?".

В результаті, за словами учасників прес-конференції, однією з основних тез, яка прозвучала на форумі від багатьох учасників, була: "Державницькі патріотичні сили мають об'єднуватися навколо спільного, а не шукати відмінності".

За підсумками форуму також буде видано збірник статей, а в подальшому планується повторно провести такий захід для того, щоб розробити і розширити ті ідеї, які вже було озвучено під час цьогорічного форуму.

ОСТАННЄ

Туск заявив, що не в інтересах Польщі екстрадувати до Німеччини українця, затриманого за підозрою в підриві російських газопроводів – ЗМІ

Чисті міжнародні резерви України виросли до нового рекорду – $32,2 млрд, валові – до $46,5 млрд – НБУ

Трамп повідомив, що минулого тижня у війні РФ проти України загинуло 7812 солдатів

Зеленський звільнив своїм указом Куцевола з посади посла у Латвії

Росія різко збільшила експорт нафти на тлі українських атак по НПЗ – ЗМІ

Нафтогаз відновив постачання газу в Шостці після ударів російських агресорів - Корецький

Сили оборони відбили з початку доби 174 ворожі атаки - Генштаб

Робочі танки в російській армії закінчилися – OSINT

РФ, Іран та КНДР втрачають доступ до постачання військових компонентів і почали їх підробку

УЧХ підтримує жителів Шостки після російських повітряних атак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА