Інтерфакс-Україна
12:13 12.03.2020

СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, пояснюють у спецслужбі

2 хв читати
СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, пояснюють у спецслужбі

Проект закону "Про Службу безпеки України", поданий президентом до Верховної Ради, передбачає, що Служба безпеки України не займатиметься розслідуванням злочинів у сфері економіки, але буде орієнтована на захист об'єктів критичної інфраструктури, пояснюють у спецслужбі.

"Глава Служби безпеки України Іван Баканов сподівається, що Верховна Рада вже найближчим часом розгляне проект закону "Про Службу безпеки України", поданий президентом 10 березня. Документ містить системні нововведення, які дозволять українській спецслужбі перейти на якісно інший формат у своєї діяльності", - йдеться в повідомленні, розміщеному в четвер на сайті служби.

У повідомленні наголошується, що ухвалення проекту закону дасть можливість СБУ працювати більш ефективно і, відповідно, поліпшити безпеку держави.

У СБУ називають законопроект збалансованим, оскільки в ньому враховано кращі світові тенденції побудови ефективних спецслужб і власний досвід СБУ з протидії гібридним загрозам.

"СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, проте зосередить увагу на захисті об’єктів критичної інфраструктури", - пояснюють у спецслужбі.

Серед основних новацій законопроекту в СБУ відзначають розмежування компетенції служби з іншими структурами сектору безпеки, відмову від невластивих їй функцій.

"Відбудеться демілітаризація СБУ з впровадженням її гнучкої структури... Служба зосередить свою увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо. Також передбачається істотне посилення інформаційно-аналітичної складової у діяльності СБУ, перехід від реактивного підходу в роботі до проактивного та ризик-орієнтованого", - наголошується в повідомленні.

У СБУ також звертають увагу на те, що проект закону передбачає поступове скорочення чисельності співробітників спецслужби: з 27 тис. до 15 тис. осіб, при цьому передбачається поліпшення рівня соціального забезпечення співробітників, грошового забезпечення.

У СБУ нагадують, що законопроект №3196 було зареєстровано 10 березня. Ініціатором подання виступив президент України. Проект закону підготували на базі документа, розробили фахівці СБУ і подали до Офісу президента в жовтні 2019 року, де його допрацьовували у форматі засідань робочої групи. У його фінальній редакції також враховано ключові пропозиції міжнародних партнерів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві фотограф задушив модель, обоє – громадяни РФ, що перебували в розшуку

Рада продовжила строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували

Через ранкову атаку ворожих БпЛА постраждали три жителі передмістя Харкова

Жовква обговорив із делегацією ПА НАТО зміцнення обороноздатності України

Ворог просунувся в Торецьку та Білгородській області, в Курській без змін - DeepState

Єрмак наголосив на необхідності моніторингу логістики для запобігання використання РФ критичних компонентів у військових цілях

ЄІБ затвердив програму відновлення пошкоджених війною житлових будівель бюджетом EUR230 млн

Прем'єр Естонії заявив про готовність направити військових в Україну в рамках "Коаліції охочих"

Зеленський: За ніч росіяни вдарили по Україні більш ніж 100 дронами

Європі буде важко знайти 25 тис. військових для розміщення в Україні - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА