19:23 27.03.2020

Глави МЗС України та Чехії домовилися про спеціальний транзитний коридор через Словаччину

2 хв читати
Глави МЗС України та Чехії домовилися про спеціальний транзитний коридор через Словаччину

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба домовився з главою МЗС Чехії Томашем Петршичеком про захист прав українців, які працюють у Чехії, а також про те, що за прострочені документи з них не стягуватимуть штрафів, для пересування між Україною і Чехією працюватиме спеціальний транзитний коридор через Словаччину.

"Ми спостерігаємо ознаки рецесії у Європі. Ви знаєте не гірше мене про тисячі українських робітників у Чехії і загрози звільнень через закриття підприємств. Потрібно переконатися, щоб законні права громадян України були дотримані. Щоб роботодавці ставилися до всіх згідно із законом. Незалежно від національного походження", - наводить прес-служба МЗС України слова Кулеби з телефонної розмови в Петршичеком у п'ятницю.

У свою чергу глава МЗС Чехії запевнив, що уряд Чехії стежить, щоб громадянам України були гарантовані всі законні права, а підприємства дотримувалися трудового права. Зокрема, компанії, які вдаватимуться до дискримінаційних кроків чи не виконуватимуть зобов'язань, втратять право брати участь у низці урядових програм.

Петршичек також запевнив Кулебу, що документи на перебування громадян України в Чехії буде продовжено на період пандемії, і штрафів за прострочені документи не накладатимуть. Також міністри домовилися організувати транзитний коридор для чеських і українських громадян через Словаччину.

Кулеба звернув увагу колеги на спроби Росії послабити санкції під прикриттям пандемії коронавірусу.

"Він наголосив на необхідності збереження санкцій, бо вони запроваджені не через пандемію, а за анексію Криму та збройну агресію на Донбасі. Глава МЗС Чехії підтвердив, що поділяє такий підхід, і санкції проти РФ мають бути збережені до виконання нею зобов'язань", - йдеться в повідомленні МЗС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА