13:39 07.04.2020

88% опитаних українців вважають карантин необхідним, але у 90% із переходом на нього виникли проблеми - соцопитування

2 хв читати

88% українців вважають карантин, введений у всій країні, необхідним, свідчать результати ролінгового опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у рамках проекту "Рубікон" із 28 березня до 3 квітня.

"Трійку найпоширеніших заходів, яких дотримуються українці під час карантину, становлять: частіше та ретельніше миття рук (80%), перебування в масці під час виходу з дому і в громадських місцях (78%), а також спроби не виходити без потреби з дому (75%). Ті ж, які збираються найближчим часом вийти з дому, планують поповнити запаси продуктів (49%) або все-таки піти на роботу (24%)", - йдеться в результатах соцдослідження, оприлюдненого у вівторок.

Із переходом на карантин у 90% українців виникли певні проблеми. Найактуальнішими з них є поява фінансових труднощів, втрата джерел доходу (для 30%) і турбота про здоров'я близьких (також для 30%). Страх заразитися коронавірусом є проблемою для 17% українців.

Що стосується забезпечення необхідними товарами, то 68% українців зізналися в тому, що запасів не робили. Водночас 39% опитаних зазначили, що в їхній родині немає заощаджень, а ще у 19% "подушки безпеки" вистачить на місяць. Середня сума грошей, якої буде достатньо сім'ї на проживання протягом місяця такого карантину, була визначена опитаними у 8 тис. 826 грн.

60% опитаних українців вважають, що матеріальний стан їхньої сім'ї за три місяці точно погіршиться або скоріше погіршиться, ще 19% впевнені, що не зміниться. А ось на запитання, чи зміниться їхнє життя після карантину, 43% опитаних відповіли ствердно, а 27% впевнені, що все буде як і раніше.

Під час віддаленого CATI-опитування ролінгового формату з 28 березня до 3 квітня включно було опитано 1400 респондентів (по 200 щодня), вибірка репрезентативна за статтю, віком, населеним пунктом та регіоном проживання.

У такий спосіб накопичується масив даних, що складається з результативних щоденних масивів і дає змогу не лише отримувати оперативні дані, а й відстежувати їхню динаміку. На закінчення проекту планується вийти на вибірку в 1600 респондентів і проаналізувати результати дослідження у декількох векторах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення про призупинення консульських послуг для українських чоловіків мобілізаційного віку за кордоном спрямоване на забезпечення справедливості - Кулеба

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

Байден: Буквально в найближчі кілька годин ми почнемо відправляти в Україну військову допомогу

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на $1 млрд

Міноборони України опублікувало основні новації в законі про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня

Байден підписав закон про надання допомоги Україні

ВР має намір удосконалити законодавство про звернення

Лондон та Берлін мають намір співпрацювати для виробництва відновлюваної енергії у Північному морі

Сунак і Шольц заявили про спільну роботу над варіантами використання заморожених активів РФ

Генпрокурор підписав стандарт діяльності прокурорів із захисту інвестицій під час досудового розслідування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА