Інтерфакс-Україна
14:10 23.04.2020

Українські суди можуть проводити засідання в режимі відеоконференцій за винятком питання взяття під варту

2 хв читати

Набули чинності законодавчі зміни, ухвалені на період карантину через пандемію коронавірусу: українські суди можуть проводити засідання в режимі відеоконференцій за винятком питання взяття під варту і передавати клопотання на розгляд до інших судів у рамках юрисдикції.

"Сьогодні (23 квітня - ІФ) набув чинності закон України №558-IX "Про внесення зміни до пункту 20-5 розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", - ідеться в повідомленні, розміщеному на сторінці "Судової влади України" у Facebook.

Ухвалені законодавчі зміни, зокрема, передбачають, що в період дії карантину за неможливості визначити слідчого суддю в конкретному суді клопотання може бути передано на розгляд до іншого суду в межах юрисдикції. Винятки стосуються клопотань про надання дозволу на проведення розшукових дій і скарг на дії або бездіяльність слідчого або прокурора

"У разі неможливості... розглянути клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, крім клопотання, поданого на розгляд до Вищого антикорупційного суду, воно може бути передано на розгляд до іншого суду", - йдеться в повідомленні.

Питання передання клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для розгляду до іншого суду вирішує голова відповідного суду апеляційної інстанції.

Що стосується розгляду питань, віднесених до повноважень слідчого судді (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою), то вони можуть бути розглянуті в режимі відеоконференції.

Водночас, як наголошується в повідомленні, слідчий суддя, суд не вправі прийняти рішення про проведення судового засідання з розгляду клопотання про продовження терміну тримання під вартою в режимі відеоконференції, якщо підозрюваний перебуває не в будівлі суду й заперечує проти цього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА