Інтерфакс-Україна
08:45 01.05.2020

Судова реформа може продовжуватися за умови, що вона не суперечить Конституції України і враховує провідні європейські стандарти - Рада Європи

2 хв читати
Судова реформа може продовжуватися за умови, що вона не суперечить Конституції України і враховує провідні європейські стандарти - Рада Європи

У Раді Європи провели правову оцінку прийнятих Конституційним судом України рішень щодо продовження судової реформи, підкреслили важливість умови не протиріччя Конституції і обліку провідних європейських стандартів у цій галузі, повідомили у відділі комунікацій Конституційного суду України (КСУ) і правового моніторингу.

За інформацією КСУ, надійшов лист від голови Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер. У ньому Суд проінформований, що в рамках постійної співпраці між Радою Європи та Україною в сфері судової реформи, Департаментом правосуддя і правового співробітництва при Генеральному Директораті з прав людини і верховенства права здійснено оцінку двох, недавно прийнятих КСУ рішень, а саме: № 2-р / 2020 від 18 лютого 2020 року і № 4-р / 2020 від 11 березня 2020 року.

Зазначену оцінку розробив залучений Департаментом міжнародний експерт, який вивчає рішення КСУ і їх відповідність європейським стандартам щодо функціонування та організації судової влади, а також рекомендацій, викладених у висновках Венеціанської Комісії CDL-AD (2019) 027-e "Про правову базу в Україні, що регулює діяльність Верховного суду і органів судового самоврядування", прийнятому 9 грудня 2019 року.

У зазначеному документі, зокрема, йдеться про те, що обидва рішення КСУ стосуються деяких ключових проблем, порушуваних Європейською комісією за демократію через право і підкреслюють важливість її виведення. Також зазначено, що Рішення КСУ чітко вказують, що судова реформа може тривати лише за умови, що вона не суперечить Конституції і враховує провідні європейські стандарти в цій галузі. Тому в перспективі поточної судової реформи рішення КСУ вимагають від влади чіткого бачення напрямку, пріоритетності та подальших кроків, які слід здійснити.

Висновок Департаменту правосуддя та правової співпраці при Генеральному Директораті з прав людини і верховенства права надає органам виконавчої та законодавчої влади України цінну можливість переглянути деякі пункти планованої реформи, що може виявитися проблематичним у контексті незалежності судової влади.

Також у документі зазначається можливість притягнення суддів і представників громадянського суспільства для всебічної дискусії з метою визначити спектр необхідних реформ і чітко відокремити їх від тих, які можуть завдати судовій владі шкоди.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА