21:20 19.05.2020

Кожен восьмий музей у світі може закритися назавжди через COVID-19

2 хв читати
Кожен восьмий музей у світі може закритися назавжди через COVID-19

Експерти ЮНЕСКО та Міжнародної ради музеїв попереджають, що кожен восьмий музей у світі може виявитися нездатним відновити діяльність після закінчення пандемії коронавірусу.

У спільному дослідженні двох організацій йдеться, що "близько 13% музеїв у світі можуть ніколи не відкритися". Найбільш сильний удар, згідно з прогнозом, припадає на музеї, розташовані в бідних країнах.

Однак, за даними Мережі європейських музейних організацій (NEMO), ситуація для об'єктів культури виявилася складною і в країнах з високими доходами. Відповідно до цієї організації, музеї в таких туристичних центрах, як Париж, Амстердам і Відень, зіткнулися з втратами доходів до 80%, що становить сотні тисяч євро на тиждень.

В ЮНЕСКО наголосили, що 90% музеїв у світі були змушені закритися під час пандемії. "Ці дані викликають стурбованість", - сказав заступник гендиректора ЮНЕСКО з культури Ернесто Оттоне.

"Музеї були закриті на кілька місяців, у них немає доходів. І вони не знають, як повернути собі цей втрачений прибуток", - додав він, зазначивши, що багато хто із них тепер не зможуть оновити інфраструктуру і забезпечувати дотримання таких заходів, як, наприклад, обов'язкова соціальна дистанція.

"Це вперше в нашій історії, і буде дуже важко для цих інститутів вийти з цієї кризи", - зазначив Оттоне.

Він закликав світову спільноту "продемонструвати максимальну підтримку цього сектора за допомогою активного відвідування" музеїв.

У багатьох країнах світу поступово послаблюють обмеження і починають відкривати пам'ятки, музеї та археологічні пам'ятки. Так, раніше роботу відновив, наприклад, Акрополь в Афінах.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА