16:27 23.06.2020

Ремонтне черпання на Прип'яті безпечне для довкілля, - перший заступник міністра інфраструктури

2 хв читати
Ремонтне черпання на Прип'яті безпечне для довкілля, - перший заступник міністра інфраструктури

 Результати дослідження проб на вміст радіонуклідів у донних відкладах на річці Прип'яті свідчать, що ремонтне черпання, яке з метою виконання домовленостей між президентом України Володимиром Зеленським та президентом Білорусі Олександром Лукашенком провела українська сторона, не становить небезпеки для довкілля.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України у вівторок, про це заявив перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович під час робочої наради щодо забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства при проведенні ремонтного черпання на р. Прип'яті.

Згідно з оприлюдненою інформацією, аналіз результатів проведених робіт свідчить, що зафіксовані концентрації радіонуклідів у донних відкладах не можуть призвести до погіршення радіаційної обстановки при проведенні робіт із ремонтного черпання. За радіаційно-гігієнічною оцінкою донні відклади можуть бути використані для всіх видів будівництва без обмежень.

"Річка Прип’ять є важливою частиною судноплавної мережі України, яка сполучає нашу державу з Республікою Білорусь і може перетворитись у важливу ланку міжнародних мультимодальних перевезень із країн Європи через річку Дніпро до портів Чорного моря. Річкові перевезення - не лише найдешевший спосіб доставки вантажів, але один із найбільш екологічних. Тому всі необхідні вимоги при здійсненні ремчерпання мають бути дотримані", - наводить прес-служба слова Абрамовича.

Мінінфраструктури зазначає, що ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) вже провело тендер на поточне ремонтне черпання на українській ділянці р. Прип'яті із забезпеченням глибин на судновому ходу на рівні 1,6 метра.

ДСП "Екоцентр" здійснюватиме контроль якості води у р. Прип'яті протягом всього терміну проведення ремонтного черпання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА