07:58 05.07.2020

Урожай полуниці гине в Естонії без українських заробітчан

3 хв читати
Урожай полуниці гине в Естонії без українських заробітчан

В Естонії спека, що настала в кінці червня, прискорила дозрівання полуниці, однак відсутність іноземних працівників заважає місцевим фермерам зібрати урожай ягід.

"Полуницю не можуть зібрати в повному обсязі. Сталося те, чого виробники полуниці боялися найбільше: прийшла хвиля спеки, дозріло багато ягід. І у багатьох фермерів полуниця залишилася на полях, вони не встигли її зібрати. На деяких фермах становище критичне", - сказала в суботу член правління Естонської асоціації виробників полуниці Елке Ліллеметс (Elke Lillemets) телеканалу ETV +.

За її словами, на допомогу уряду фермери не надто сподіваються, але деякі заходи підтримки все-таки надаються: з 1 липня підприємці, які вирощують ягоди і фрукти, можуть попросити в касі з безробіття допомогу на виплату грошей при наймі сезонних робітників, але проблему нестачі кадрів цей захід не вирішить.

"Ми звикли до того, що естонці не особливо хочуть виходити на роботу в полі. Виплати зараз настільки великі, що люди почуваються добре. (...) Зараз на полях працює приблизно чверть від необхідної кількості працівників", - пояснила Ліллеметс.

Фермери звуть збирати полуницю своїх друзів, родичів, студентів, безробітних та навіть ув'язнених, що заслужили гарною поведінкою право залишати територію в'язниці. Однак без трудових мігрантів їм все одно не вдається вирішити проблему з урожаєм.

Раніше повідомлялося, що у зв'язку зі спалахом коронавірусу естонські полуничні плантації залишилися без іноземної робочої сили, перш за все "заробітчан" із України, які традиційно допомагали естонським фермерам.

Фермери звернулися до уряду з проханням скасувати обмеження на ввезення робочої сили з-за кордону. За їх словами, на площі понад 800 гектарів у цьому році дозріє приблизно 2000 тонн полуниці, "але безвідповідальні політики не хочуть, щоб 1500 працьовитих українців допомогли зібрати цей урожай і доставити його естонським споживачам".

У відповідь міністр внутрішніх справ Март Хельме (Mart Helme) заявив: "На підставі короткочасної або довгострокової робочої візи сьогодні в Естонії перебувають у середньому понад 50 тисяч людей. Стільки ж жителів, наприклад, у Пярну. А тепер з'ясовується, що ми нічого не можемо зробити без українців. Не можемо збирати полуницю, не можемо займатися зваркою, не можемо будувати, не можемо не знаю, що ще робити без українців. А скоро ми, мабуть, не зможемо без українців випускати газети, робити телепередачі".

"Якщо нічого не змінювати, то через десять років у нас в країні буде не Пярну, а умовний Таллінн, що складається повністю з українців. Я вважаю, що ми не можемо обміняти нашу державу на кілька тонн полуниці. Для цієї проблеми необхідно знайти інше рішення", - заявив міністр на прес-конференції.

На його думку, продовження до 31 липня робочих віз іноземним працівникам, які вже перебувають на території республіки, цілком достатньо для збору естонського врожаю.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА