Інтерфакс-Україна
20:35 07.07.2020

СБУ затримала позаштатного співробітника ГРУ РФ, який був одним із кураторів керівництва т. зв. ДНР

1 хв читати
СБУ затримала позаштатного співробітника ГРУ РФ, який був одним із кураторів керівництва т. зв. ДНР

Служба безпеки України повідомляє про затримання в Києві громадянина України, який у 2014-2020 роках виконував функції одного з "кураторів" керівників терористичної організації "ДНР" за лінією Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ (ГРУ РФ).

Як повідомляється на сайті СБУ у вівторок, він брав активну участь у створенні т. зв. розвідувального управління ДНР та інших підрозділів зазначеної терористичної організації.

"У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов К., які розкривають деталі міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ (РФ - ІФ) за контроль над "керівниками" терористичної організації "ДНР". Фігуранти записів у свої розмовах згадують прізвища директора ФСБ Олександра Бортнікова та його заступників Андрія Бурлаки та Сергія Смірнова, помічника президента РФ Владислава Суркова, керівників "ДНР" Олександра Захарченка, Олександра Бородая та інших", - ідеться в повідомленні.

За даними СБУ, оприлюднено також записи розмов затриманого з генерал-майором ГРУ РФ Сергієм Дубінським (позивний "Хмурий") і Леонідом Харченком (позивний "Крот"), оголошених у міжнародний розшук у справі малазійського "Боїнгу", збитого в небі над Донбасом у липні 2014 року.

Затриманому інкримінується скоєння злочину за ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи або терористичної організації).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" в середу обмежуватиме споживання на рівні вівторка: всю добу в усіх регіонах обсягом від 0,5 до 2,5 черги

ВАКС визнав необґрунтованими активи майже на 5,8 млн грн, якими користується голова селищної ради на Рівненщині

Прем’єр Великої Британїї вважає, що переговори щодо припинення вогню в Україні "рухаються у позитивному напрямку"

"Генерал Черешня" повідомив про успішне застосування перехоплювача БпЛА Bullet

В Одесі обвалився балкон житлового будинку, двоє людей постраждали – ДСНС

Керівництво УЧХ обговорило з колегами із Британії спільні проєкти

Пріоритетом в торгових переговорах з ЄС наразі є промисловість – віцепрем’єр Качка

В Києві завершили аварійно-рятувальні роботи: 7 людей загинули, 21 постраждала – ДСНС

Україну обрано до Виконавчої ради ОЗХЗ на 2026–2028 рр.

Україна до кінця 2025р підготує 8 батальйонів з розмінування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА