20:38 15.07.2020

ВР уніфікує підхід до бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту

2 хв читати
ВР уніфікує підхід до бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту

Верховна Рада має намір уніфікувати підхід до визначення складу доходів і видатків бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту.

Відповідний законопроект №3614 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв'язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи" за основу на засіданні в середу підтримали 320 народних депутатів.

Законопроект пропонує ввести єдиний уніфікований підхід до визначення складу доходів і видатків бюджетів місцевого самоврядування незалежно від статусу населеного пункту (село, селище, місто районного, обласного значення і тощо і їх об'єднання). Зокрема, пропонується розширити склад їхніх доходів за рахунок доходів, які "закріплені" сьогодні за районними бюджетами, а також у зв'язку з цим визначити окремо склади доходів і видатків для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їхніх об'єднань) і районних бюджетів.

Пропонується також виключити районні бюджети з механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів; виключити районні бюджети з "одержувачів" освітньої та медичної субвенцій, субвенцій на виконання інвестиційних проектів тощо.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, законопроект розроблено у зв'язку з ухваленням закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" від 16 квітня 2020 року з метою "створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА