21:13 29.05.2024

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

2 хв читати
Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Міністерство фінансів буде розраховувати горизонтальне вирівнювання місцевих бюджетів на 2025 рік на основі прогнозних надходжень податку на доходи фізосіб (ПДФО) у 2024 році та статистики населення на початок повномасштабного вторгнення РФ з урахуванням статистики з внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повідомив директор департаменту політики міжбюджетних відносин Мінфіну Олександр Корінь.

"Ми плануємо використовувати, можливо в майбутньому, дані реєстрів територіальних громад. Але цього року, скоріш за все, ми все-таки братимемо дані статистики, які були на початок війни і, скоріш за все, коригуватимемо їх на статистику щодо внутрішньо переміщених осіб", - пояснив Корінь на круглому столі "Міста для людей. Можливості для фінансування муніципального сектору під час війни та в період відновлення" у Києві в середу.

Він зазначив, що актуальна чисельність населення - одна з основних нагальних проблем, оскільки "майже ніхто не розуміє, скільки населення проживає в тій чи іншій громаді".

Раніше перший заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що горизонтальне вирівнювання податкової спроможності місцевих бюджетів на 2025 рік здійснюватимуть на основі прогнозних даних 2024 року, а за основу для розрахунку візьмуть очікувані надходження 2024 року податку на прибуток підприємств і ПДФО.

"Одним із параметрів горизонтального вирівнювання є кількість населення. На сьогодні у нас немає цих точних даних. Показники населення Держстату застаріли і не оновлюються від початку війни. Частина територіальних громад не заповнює реєстри, які показують повну статистику за чисельністю, інша частина навпаки збільшує цю чисельність", - зазначав він.

Улютін заявляв, що формулу вирівнювання бюджетів слід оновити під нові реалії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

NovaPay домовився з МХП про посередництво у виплаті коштів за оренду паїв

Президент підписав закон, що змінює умови функціонування ринку ОСЦПВ

Без світла в Україні залишаються 473 населені пункти - "Укренерго"

"Укренерго" скасувало графіки відключень до 15:00

За підсумками швейцарського саміту створять Action plan імплементації Формули миру - Свириденко

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці - ІЕД

Профільний комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Україна і спецкомітет кредиторів не досягли угоди про умови реструктуризації євробондів, продовжать дискусії - Мінфін

Прем'єр Норвегії на Саміті миру оголосив про виділення допомоги на ремонт енергетичної інфраструктури України

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА