Інтерфакс-Україна
15:37 18.07.2020

Розпочалася активна фаза з підняття Delfi з одеського пляжу

3 хв читати
Розпочалася активна фаза з підняття Delfi з одеського пляжу

В Одесі в суботу розпочалося перевертання затонулого танкера Delfi, що дасть змогу водолазам обстежити необхідні відсіки перед остаточним підйомом судна, повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.

"Як я й обіцяв одеситам та особисто президенту, ми рухаємося за планом - зараз триває активна фаза робіт із підняття борту Delfi. План такий: довести нахил танкера до 45 градусів, поставити на кіль і потім прибрати з пляжу. Представники судновласника нас запевнили, що після перевертання танкера їм знадобиться два тижні, щоб транспортувати його на місце майбутньої дислокації", - наводить слова Куцого прес-служба Одеської обладміністрації.

Він також додав, що наразі мобілізовані всі учасники: Адміністрація морських портів України, капітанія Одеського порту, до процесу також долучилися представники бізнесу, зокрема P&O Maritime Ukraine, які надали буксир для перевертання судна.

"Ми переживаємо, щоб усе відбулося максимально безпечно для відпочивальників, тож щоб ніхто з них не постраждав, ми попросили людей тимчасово, доки тривають роботи, не відпочивати на пляжі", - сказав Куций.

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року в Одеській затоці зазнав аварії танкер Delfi під прапором Молдови - судно зірвало з якоря.

Адміністрація морських портів України пояснила, що спочатку танкер перебував у нейтральних водах і не подавав заявок на вхід до Одеського чи Південного морських портів. Але згодом було подано сигнал про те, що судно зазнає лиха, залишилося без палива, з непрацюючим двигуном. У зв'язку з цим рятувально-координаційний центр "Одеса", який прийняв сигнал, почав вживати заходів щодо ліквідації аварійної ситуації. Із судновласником було узгоджено буксирування танкера для постановки до вільного причалу в порту "Очаків".

У ніч на 22 листопада Delfi вдалося закріпитися якорем на відстані близько однієї милі від берега в районі пляжу "Дельфін". Проте, за даними АМПУ, о 5:00 повільний дрейф поновився. Увечері того самого дня рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу. Їх госпіталізували, лікарі повідомили про перевтому та переохолодження.

Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор.

22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного знаходження судна Delfi (ч. 1 ст. 237 КК України).

4 липня під час робочої поїздки до Одеської області президент Зеленський ознайомився зі станом ліквідації наслідків аварії танкера Delfi.

Глава держави наголосив, що роботи з ліквідації аварії потрібно було починати ще в листопаді 2019 року. Проте судновласник показав свою безвідповідальність і фактично забув про танкер. Зеленський закликав виконувати роботи з ліквідації аварії якісно.

"20 липня - це орієнтир. Якби тут був судновласник, я б з ним поговорив відверто й жорстко. Тому що я впевнений, що це його відповідальність у всьому, починаючи з того, що він віз, куди й скільки часу триває це все. 20 липня не буде (результату - ІФ) - цим мають займатися правоохоронці. Власник хотів зекономити й шукав варіанти найменшого опору. Хтось має нести відповідальність", - сказав тоді президент.

13 липня міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що контролює хід робіт із підйому танкера Delfi в Одесі, які за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан домовився з Ердоганом щодо продовження постачання російського газу до Угорщини - ЗМІ

9 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Італія надасть Україні 30 млн євро на будівництво нового корпусу дитячої лікарні на Одещині

Шмигаль: зміцнення оборонпрому України посилює безпеку Європи

Кошта і Ляєн підтвердили Зеленському непохитну підтримку на тлі мирних перемовин

Мінкульт засудив побиття артистів ансамблю "Гуцулія" на Львівщині

Трамп розкритикував обсяги фіндопомоги, наданої Україні адміністрацією Байдена, та заявив, що прагне припинення людських жертв

У Тернополі вже 38 жертв російської атаки 19 листопада, з них 8 дітей - поліція

На фронті більше 130 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський повідомив Рютте, Кошту та фон дер Ляєн про результати перемовин зі США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА