Інтерфакс-Україна
16:04 30.07.2020

До МКС передано інформацію про майже 4 тис. жертв порушення прав власності в Криму

2 хв читати
До МКС передано інформацію про майже 4 тис. жертв порушення прав власності в Криму

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляє про передання до Міжнародного кримінального суду інформації про майже 4 тисяч жертв порушення права власності в Криму.

"27 липня до Міжнародного кримінального суду передали інформацію про 3952 жертв порушення права власності у Криму. Повідомлення було підготовлене прокуратурою Автономної Республіки Крим та Регіональним центром прав людини на основі моніторингу судових рішень", - ідеться в повідомленні.

За інформацією прокуратури, загалом ідентифіковано 250 осіб, чиє нерухоме майно було зруйновано, а у 3702 кримчан російська влада вилучила земельні ділянки загальною площею щонайменше 355 га.

"Основними аргументами окупантів при зверненні постраждалих у суд були: незаконність передачі земельних ділянок у власність; відсутність оригіналів потрібних документів в архівах на півострові; віднесення земель до місць особливого режиму (після 2014 року); незаконність дозволів на будівництво, виданих українськими органами", - йдеться в повідомленні прокуратури Криму.

"Відповідно до міжнародного гуманітарного права, знищення та привласнення чужого майна окупаційною владою забороняється. Відповідно до статті 8(2)(a)(iv) Римського статуту і за статтями 53 та 147 Четвертої Женевської конвенції такі дії забороняються та кваліфікуються як воєнні злочини", - наголосив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Віталій Секретар.

У повідомленні зазначено, що прокуратура АР Крим уже почала досудове розслідування цих злочинів за ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Зібрані в рамках кримінальних проваджень докази також знайшли своє відображення у зазначеному повідомленні у МКС.

У прокуратурі нагадують, що це вже друге інформаційне повідомлення про порушення права власності, спрямоване до МКС, перше було передано у 2017 році й містило загальну інформацію.

"Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду перебуває на етапі попереднього вивчення ситуації на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу. І кінцева мета цього аналізу відкриття повноцінного розслідування", - зазначила прокурор департаменту з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Валерія Мельник.

За її словами, органи прокуратури спільно з громадськими організаціями системно збирають докази скоєння військових злочинів і злочинів проти людяності для подальшого залучення всіх винних до відповідальності і на національному, і міжнародному рівнях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

Посольство США попереджає про загрозу значної повітряної атаки

МЗС України: Україна розцінює присутність лідерів іноземних держав на параді в Москві як недружній крок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА