19:55 14.08.2020

ЦВК призначила проведення виборів депутатів районних рад у 119 районах

2 хв читати
ЦВК призначила проведення виборів депутатів районних рад у 119 районах

Центральна виборча комісія України (ЦВК) на засіданні в п'ятницю ухвалила рішення про проведення 25 жовтня 2020 року перших виборів депутатів 119 районних рад.

"Рішення прийнято комісією з метою забезпечення виборчих прав громадян, дотримуючись принципів та засад виборчого процесу, ґрунтуючись на принципі верховенства права", - повідомляє прес-служба ЦВК.

Зазначається, що наявність підстав для призначення ЦВК виборів депутатів районних рад на новій територіальній основі зазначено в листі комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування від 13 серпня 2020 року.

У відповідному листі, також оприлюдненому прес-службою ЦВК, зазначається, що положення ст. 194 Виборчого кодексу України про наявність "рішення про створення обласних, районних рад" не може бути застосовано, оскільки не ґрунтується ні на нормах Конституції України, ні на нормах закону про місцеве самоврядування та інших законів і міститься тільки в цьому документі. Водночас у комітеті дійшли висновку, що, згідно із виборчим законодавством і з урахуванням положення ч. 9 ст. 194 Виборчого кодексу України, органом, уповноваженим вносити звернення до ЦВК про призначення перших виборів депутатів районних рад є Міністерство розвитку громад та територій України.

"14 серпня 2020 року до комісії надійшов лист Міністерства розвитку громад та територій України, до якого долучено, зокрема, перелік районних рад", - повідомляють у ЦВК.

Як повідомлялося, 30 липня набула чинності постанова Верховної Ради про призначення виборів до місцевих органів влади на неділю, 25 жовтня, поточного року. Передбачено, що 25 жовтня відбудуться "чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів", окрім анексованого Криму та окупованих територій Донбасу.

8 серпня ЦВК призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у всіх 24 областях України.

Раніше, 17 липня, Верховна Рада ухвалила постанову №3650 "Про утворення та ліквідацію районів", згідно з якою реформується субрегіональний рівень адміністративно-територіального устрою України й замість наявних 490 районів створюються 136 укрупнених. Згідно з документом, межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.

Голова ЦВК Олег Діденко заявив, що у комісії виникли сумніви у наявності правових підстав для призначення виборів районних рад, оскільки, незважаючи на створення нових укрупнених районів, передбаченого Виборчим кодексом рішення про створення районних рад не було. Крім того, чинне законодавство не визначає, який саме орган уповноважений ухвалити рішення про утворення районних рад і звернутися до ЦВК для призначення перших виборів депутатів райрад.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА