Інтерфакс-Україна
17:10 06.10.2020

Ар’єв про допит у ДБР у справі "вагнерівців": Їх більше цікавлять джерела інформації, а не хто "злив" спецоперацію

2 хв читати
Ар’єв про допит у ДБР у справі "вагнерівців": Їх більше цікавлять джерела інформації, а не хто "злив" спецоперацію

Народний депутат фракції "Євросолідарність" Володимир Ар’єв повідомив, що провів три години в Держбюро розслідувань на допиті у справі про "розголошення таємної інформації" про операцію СБУ і Головного управління розвідки Міноборони України з затримання членів ПВК "Вагнера".

"Провів три години на допиті в ДБР у справі "розголошення таємної інформації" щодо "вагнерівців". Їх більше цікавить, звідки я отримав матеріали, ніж хто злив спецоперацію з Офісу президента. Логічно, тому що якщо розслідувати неупереджено, ДБР вийде на хазяїна. Тому це розслідує саме ДБР", - написав Ар’єв у своєму акаунті у Twitter у понеділок.

Як повідомлялося, 29 липня біля Мінська було затримано 33 членів ПВК "Вагнер".

12 серпня Офіс генерального прокурора (Україна) звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб із російської приватної військової компанії "Вагнер". "Усім 28 особам, серед яких дев'ятеро громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Шевченківський районний суд Києва обрав підозрюваним застережні заходи у вигляді тримання під вартою", - повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Українська сторона заявила, що ці особи "брали активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".

Проте 14 серпня стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих "вагнерівців".

18 серпня низка українських ЗМІ повідомили що СБУ та Головне управління розвідки Міноборони готували операцію із затримання членів ПВК "Вагнера". За версією ЗМІ, вони мали вилетіти з Мінська до Стамбула, але в польоті один із пасажирів повинен був імітувати погіршення здоров'я, через що літак мав здійснити вимушену посадку в Києві, де "вагнерівців" мали затримати.

ЗМІ стверджували, що про операцію було повідомлено президенту Володимиру Зеленському та главі Офісу президента Андрію Єрмаку, після чого внаслідок витоку інформації про неї довідалися білоруські спецслужби.

Інформацію спростували офіційні органи. Так, начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що поїздка бойовиків ПВК "Вагнера", під час якої їх затримали в Білорусі, є спецоперацією російських спецслужб. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розцінив інформацію про нібито причетність українських спецслужб до появи і затримання російських бойовиків у Білорусі як сплановану дезінформацію. У Службі безпеки України також спростували свою причетність до історії з появою і затриманням "вагнерівців" у Білорусі.

4 вересня фракція "Європейська солідарність" висунула вимогу створити тимчасову слідчу комісію (ТСК) для розслідування фактів причетності найвищих посадовців України до екстрадиції "вагнерівців" із Білорусі до Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

Зеленський анонсував нові рішення РНБО щодо санкцій

Україна готується до зустрічей у Європі, зокрема Данії - Зеленський

У результаті російського удару по Гуляйполе загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади - Зеленський

Гайко Томс стане новим послом ФРН в Україні – ЗМІ

У Харківській облпрокуратурі новий очільник

Сирський провів прощальну телефонну розмову з генералом Каволі, який залишає посаду командувача Європейського командування США

Завдано успішного удару по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ у Донецькій області – Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА