10:37 22.10.2020

Керівник Міносвіти розкритикував впроваджену раніше систему фінансування вишів в Україні

1 хв читати
Керівник Міносвіти розкритикував впроваджену раніше систему фінансування вишів в Україні

В. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет вважає несправедливою чинну систему фінансування закладів вищої освіти.

"МОН рішуче налаштоване навести порядок у питаннях фінансування закладів вищої освіти. Свого часу формула фінансування ЗВО була розроблена тими, хто жодного дня не працював у навчальних закладах, хто не має стажу ні фінансової, ні педагогічної роботи. Логічно, що це призвело до несправедливого розподілу коштів", - написав Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

В. о. міністра зазначив, що згоден із тим, що при фінансуванні вишів держава має підтримувати найкращих.

"Водночас формула фінансування має враховувати інтереси не лише "обраних" університетів, а також і тих, які готують вчителів, вихователів, працівників сфери культури, лікарів, журналістів тощо", - додав він.

Шкарлет повідомив, що в четвер відбудеться засідання Ради ректорів Київського вузівського центру.

"Сподіваюся, поважні ректори чітко аргументують, чи все гаразд у тих підходах, які нав’язувалися раніше. Як варто виправляти ситуацію, аби "формула" запрацювала на благо української освіти, без штучних привілеїв та без винятків", - заявив він.

Як повідомлялося, з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності. Зокрема, введений формульний підхід передбачає, що 80% бюджету виш отримує гарантовано для базових витрат, решту - залежно від позиції в міжнародних рейтингах, відсотку працевлаштування випускників, обсягу залучених із альтернативних джерел коштів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА