Інтерфакс-Україна
12:40 27.10.2020

У НАБУ назвали рішення ОАСК щодо Ситника абсурдним, оскаржать його

2 хв читати
У НАБУ назвали рішення ОАСК щодо Ситника абсурдним, оскаржать його

Рішення Окружного адміністративного суду Києва про діяльність Національного антикорупційного бюро України і директора НАБУ є заангажованим та абсурдним у правовому сенсі: його мета - заблокувати роботу установи, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях і спробі захоплення влади, заявляють у НАБУ.

"Національне бюро розцінює рішення ОАСК від 26 жовтня як втручання у свою роботу і, безумовно, оскаржить його. Фактично, йдеться про спробу у будь-який спосіб усунути з посади директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та спроможності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовцями топрівня та перетворити сам орган у керовану "кишенькову" структуру", - йдеться в повідомленні НАБУ на сторінці у Facebook у вівторок.

Так, у НАБУ наголосили, що звільнення з посади директора НАБУ може відбуватися виключно на підставах, передбачених законом "Про Національне антикорупційне бюро України".

"Наразі таких підстав не існує. Тож Артем Ситник продовжує виконувати свої повноваження, НАБУ працює в штатному режимі. Будь-які спроби ОАСК знайти обхідні шляхи для реалізації суддями, підозрюваними у захопленні влади, своїх амбіцій є такими, що нищать довіру до судової влади та справедливого судочинства", - йдеться в повідомленні.

Раніше Окружний адміністративний суд Києва скерував до Державного бюро розслідувань (ДБР) ухвалу про відкриття провадження у зв'язку з невиконанням рішення Конституційного Суду України про неконституційність призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Також Мін'юсту, відповідно до рішення суду, слід внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на підставі згаданого рішення КСУ.

ОАСК встановив термін - один місяць для подання звітів про виконання рішення.

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що Міністерство юстиції не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДР), щоб виконати будь-яке рішення Конституційного суду України (КС) або окрему постанову.

За його словами, зміни в інформації, яка міститься в реєстрах, вносять державні реєстратори, а Мін'юст тільки розглядає скарги на дії реєстраторів і вносить дані до ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА