12:06 02.11.2020

КС у понеділок розгляне питання про тлумачення положень Конституції щодо землі як основного національного багатства

3 хв читати
КС у понеділок розгляне питання про тлумачення положень Конституції щодо землі як основного національного багатства

Конституційний Суд України (КС) у понеділок розглядає питання про офіційне тлумачення поняття "земля" як об'єкта права власності українського народу.

Згідно з порядком денним засідань Конституційного Суду України, оприлюдненим на сайті КС, 2 листопада Велика палата КС продовжить розгляд справи у закритій частині пленарного засідання за поданням 46 народних депутатів про офіційне тлумачення норм Конституції, що стосуються поняття "земля" як основного національного багатства.

У конституційному поданні зазначається, що виходячи зі змісту ст. 13 Конституції "земля є об'єктом права власності українського народу, до якого відповідно до преамбули Основного закону належать лише громадяни України". Ця сама стаття дає право кожному українцю користуватися природними об'єктами права власності народу.

Ст. 14 Конституції гарантує право власності на землю: таке право надається та реалізується громадянами, юридичними особами та державою.

Отже, автор подання просить тлумачення відповідних норм Конституції, оскільки вони декларують два різних права власності на землю: як природний об'єкт права власності українського народу і як об'єкт цивільних прав власності (оренди) громадян, юросіб, держави, територіальних громад.

"Виникає необхідність тлумачення поняття "земля" як об'єкта права власності українського народу та основного національного багатства, що перебуває під особливою охороною держави", - йдеться у конституційному поданні.

У конституційному поданні 46 народних депутатів просять дати офіційне тлумачення положень першого речення частини 1 ст. 13, частини 1 ст. 14 Конституції України.

Раніше у понеділок суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко пояснив, що у понеділок о 12:00 Велика палата КС продовжує розгляд конституційного подання, суть якого зводиться виключно до тлумачення положень Основного закону - землі як основного національного багатства.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Сліденко звернув увагу на те, що включене до порядку денного понеділка слухання за конституційним поданням про землю "зводиться до тлумачення землі як основного багатства". За його словами, тлумачення поняття "земля" як об'єкта права власності не є ключовим у цьому поданні.

Суддя нагадав, що це подання вже давно перебуває на розгляді КС.

"Не йдеться про скасування чогось, йдеться про тлумачення норм Конституції", - пояснив Сліденко.

Як повідомлялося, порядок денний засідань на сайті КС оновився: о 12:00 понеділка, 2 листопада, Велика палата КС продовжить розгляд справи за конституційним поданням 46 народних депутатів (уповноважений представник суб'єкта права на конституційне подання народний депутат Сергій Власенко) про офіційне тлумачення положень Конституції щодо права власності на землю.

Водночас на розгляді КС перебуває ще одне конституційне подання, так звана справа про ринок землі щодо конституційності низки положень закону про обіг земель сільгосппризначення. Це подання ще не розглядалося, його немає в порядку денному на поточному тижні. Ця справа мала слухатися у відкритому режимі, але слухання було перенесено.

.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Раді рекомендують ухвалити в першому читанні законопроєкти, що вдосконалюють систему початкової загальновійськової підготовки та порядок ведення військового обліку

Боррель: Росія становить для ЄС екзистенційну загрозу

МАГАТЕ повідомило про чергову атаку майданчика ЗАЕС безпілотником

Окупанти двічі обстріляли прикордонний Вовчанськ, поранено чоловіка

Зеленський із віцепрем'єром німецького уряду Габеком обговорив постачання ППО та спільні оборонні проєкти

Україна почала переговори з Чехією про укладення угоди з безпеки

Не лише Нідерланди готові просто зараз купити батарею Patriot для України - Кулеба

Столтенберг: У НАТО вже зібрали інформацію про наявні засоби ППО, зокрема Patriot, працюючи із союзниками над тим, щоб передислокувати ці системи в Україну

Швейцарія виділить 5 млрд франків на відновлення України

Рютте: Європейські країни, які мають Patriot, розглянуть власну потребу в цих системах із метою передачі їх Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА