Інтерфакс-Україна
07:24 03.11.2020

Зеленський про законопроект групи депутатів на чолі з Разумковим: поки не знаю деталей, але розподілом питань цю складну проблему не вирішити

2 хв читати
Зеленський про законопроект групи депутатів на чолі з Разумковим: поки не знаю деталей, але розподілом питань цю складну проблему не вирішити

Президент України Володимир Зеленський вважає, що спроби народних депутатів альтернативними шляхами вирішити проблему після рішення Конституційного суду з антикорупційного законодавства не приведуть до результату.

"Я ще не бачив законопроект, який пропонують наші депутати на чолі зі спікером Дмитром Олександровичем Разумковим. Я не знаю, не бачив деталей, але я згоден з тим, що як би не хотіли ті чи інші депутати Верховної Ради розділяти ці питання, у них не вийде вирішити це складне питання, цю проблему", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV в понеділок.

На його думку, це відбувається, тому що "багато людей, багато думок, але відповідальність одна, і всі бояться відповідальності", а це "за півтора року вперше, коли потрібно відповідати".

Зеленський зазначив, що саме тому і звертався до депутатів від "Слуги народу". Він також додав, що розмовляв і з іншими фракціями Верховної Ради, але вони говорять з ним "мовою політиків, а не народних обранців".

У свою чергу глава правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін зазначив, що просто змінами в закон не можна відновити електронне декларування.

"Це обман, тому що будь-які зміни в закон про електронне декларування ми зараз ні повернули, як, наприклад, пропонує Разумков - відновити попередню редакцію, цей склад Конституційного суду спеціально так виписав своє рішення, щоб чи не в автоматичному режимі "вбити" будь-які правки і повернення назад", - пояснив він.

Шабунін наголосив, що не можна "обманювати суспільство тим, що розділити дві проблеми: декларування відновити, а склад КС не зупинити".

Як повідомлялося, 2 листопада група народних депутатів України на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєструвала в парламенті законопроект щодо відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше Конституційний Суд України визнав такими (КС), що не відповідають Основному закону.

Ініціаторами законопроекту №4304, окрім спікера, виступили понад сто народних депутатів фракцій "Слуга народу" та "Європейська солідарність", а також груп "За майбутнє", "Довіра" та позафракційних. Головним комітетом визначено Комітет з питань антикорупційної політики.

Як зазначається в тексті законопроекту, він спрямований на "усунення стану правової невизначеності у сфері запобігання і боротьби з корупцією, що виник у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України, оскільки такий стан несумісний з принципом верховенства права (стаття 8 Конституції України)".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Один загиблий і щонайменше четверо поранених внаслідок ворожих ударів у Донецькій області – ОВА

Одна людина загинула внаслідок атаки російських дронів у Чернігівській області – Нацполіція

Одна людина постраждала внаслідок атаки ворожого дрона в Херсонській області – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 128 ворожих атак - Генштаб

Саміт НАТО пройде без засідання щодо України, стверджує Politico, проте зміни в офіційній програмі наразі відсутні

Зеленський уже ухвалив низку кадрових рішень щодо керівників закордонних дипломатичних установ України - Сибіга

ООН запустила міжнародну панель з управління хімречовинами і відходами

Семеро цивільних постраждали внаслідок ворожих атак по Дніпропетровській області - Лукашук

Глави МЗС України та Великої Британії скоординували позиції напередодні саміту НАТО в Гаазі

У Старому Салтові на Харківщині загинув цивільний через атаку дрона

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА