20:27 04.11.2020

Профільний комітет рекомендував прийняти за основу законопроект президента про судоустрій і врахувати рекомендації Венеціанської комісії до другого читання

2 хв читати
Профільний комітет рекомендував прийняти за основу законопроект президента про судоустрій і врахувати рекомендації Венеціанської комісії до другого читання

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту ухвалити законопроект президента України №3711 "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" за основу в першому читанні, а рекомендації Венеціанської комісії врахувати у вигляді правок між першим і другим читанням, повідомив глава комітету Андрій Костін.

"За рішення проголосували 12 членів комітету, і все це представники фракції "Слуги народу". Це свідчить про тверду позицію "Слуги народу" відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, причому зробити це відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, яка затвердила їх щодо президентського законопроекту №3711", - розповів він агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому Костін задекларував готовність урахувати всі рекомендації Венеціанської комісії у вигляді правок до законопроекту між першим і другим читанням.

Глава профільного комітету хотів би, щоб і інші фракції парламенту реально продемонстрували рішучість сприяти відновленню роботи ВККС, причому за новими правилами, які передбачають ретельну перевірку майбутніх членів ВККС, щоб ВККС почала працювати, про що також говорила в своєму висновку Венеціанська комісія.

Костін зазначив, що при підготовці до другого читання слід врахувати рекомендації Венеціанської комісії, щодо балансу повноважень Вищої ради правосуддя і ВККС.

"Ми готові, як більшість у профільному комітеті, підтримати інституційну автономію ВККС. На цьому якраз наголошує Венеціанська комісія. Ми готові виправити норму про те, так би мовити, коло міжнародних організацій, які будуть давати своїх експертів у конкурсну комісію з відбору нової ВККС, як це рекомендовано Венеціанською комісією", - зазначив він.

За словами депутата, якщо раніше Венеціанська комісія у своїх висновках направляла Верховну Раду до того, щоб "компетенція ВККС поступово передавалася в сторону Вищої ради правосуддя", то зараз Венеціанська комісія чітко підтвердила, що з урахуванням сьогоднішньої ситуації в Україні повинна бути окрема Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

"Маючи на увазі дефіцит кадрів у судовій системі - це понад 2 тис. вакансій, і необхідність завершення переатестації чинних суддів, а це теж понад 2 тис. людей. І розуміючи, що наразі необхідно, щоб ВККС була автономним органом, користувалася достатньою автономією від Вищої ради правосуддя", - додав він.

 

ю

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА