Інтерфакс-Україна
07:13 11.11.2020

Шкарлет: 12-річну систему освіти не скасують

1 хв читати
Шкарлет: 12-річну систему освіти не скасують

Дванадцятирічну систему шкільної освіти ніхто скасовувати не збирається, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"Для мене абсолютно зрозуміло, чому 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, в Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо у неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3, 5 роки бакалаврату", - написав Шкарлет у своєму телеграм-каналі у вівторок ввечері.

За його словами, існують не менш вагомі аргументи на користь 12-річної школи.

Шкарлет зазначив, що в країнах Європейського союзу навчання починають з 5 і закінчують у 17 років.

"У деяких країнах ЄС навчання починають з 5 років і закінчують у 17. Звучала така пропозиція і на сьогоднішній нараді в МОН з керівниками облуправлінь. Це варто обміркувати, враховуючи стандарти Нової української школи, і обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками. МОН розглядає всі пропозиції "за" і "проти", - зазначив міністр.

Шкарлет наголосив, що питання залишається відкритим для професійної дискусії і поки не будуть розроблені оптимальні варіанти, жодних рішень МОН не прийматиме. "Ми повинні напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною і ефективною для дітей, педагогів, батьків", - резюмував міністр.

Джерело: https://t.me/SerhiyShkarlet/54

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Головним пунктом порядку денного саміту ЄС буде Україна – високопосадовий європейський дипломат

Шмигаль на "Рамштайні" звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Сибіга закликав держави-члени ЄС увалити рішення щодо "репараційного кредиту" цього тижня: є щонайменше 5 причин, чому це необхідно саме зараз

США залишили в силі вимоги вивести українські війська з Донбасу - ЗМІ

Канада на "Рамштайні" оголосила про новий пакет підтримки України

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

Україна та партнери профінансують контракти для військових, які захочуть лишитися в армії після війни – Зеленський

Кошта запросив Зеленського на саміт ЄС

Україна хотіла б отримати EUR40-45 млрд з активів РФ вже у 2026р та використати їх виключно на відновлення - Зеленський

Прем’єр Нідерландів сподівається на ухвалення Єврорадою рішення щодо фінансування потреб України за допомогою заморожених російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА