Інтерфакс-Україна
07:46 11.11.2020

Зеленська анонсувала запуск україномовних аудіогідів в Колізеї, Версалі і музеї Яд ва-Шем

2 хв читати

Дружина президента України Володимира Зеленського Олена Зеленська під час виступу на Міжнародному форумі культурної дипломатії анонсувала запуск україномовних аудіогідів в італійському Колізеї, французькому Версалі і ізраїльському музеї Яд ва-Шем, повідомила прес-служба Офісу президента.

Зазначається, що аудіозаписи для Колізею вже готові і передані для інтеграції в систему аудіогідів музею, а з Версалем і Яд Ва-Шем днями підписано меморандуми.

"Культурна дипломатія – один з пріоритетних напрямків роботи, який я обрала для себе у статусі дружини Президента. Це – дуже широке поняття, з великою кількістю можливостей та інструментів для залучення й самовираження. Форматів – безліч, але мета – єдина: якомога ширше та яскравіше презентувати нашу країну у світі через її культуру та мову. Мій формат, мій спосіб зробити свій внесок – сприяти поширенню української мови у світі через створення україномовних аудіогідів у найбільших світових музеях та культурних пам’ятках", - сказала Зеленська під час виступу.

В ОП повідомили, що за останні півроку в рамках ініціативи Зеленської запущені сім аудіогідів українською: в австрійській художній галереї Альбертіна і Музеї історії мистецтв, в турецькому палаці Долмабахче, музеї просто неба Ефес і Національному парку Гьореме (Каппадокія), в азербайджанському Національному музеї килима і латвійському Національному художньому музеї. Ще три аудіогіди - для музеїв Чорногорії, Італії та Литви - перебувають на етапі перекладу і звукозапису.

"Для мене цей проект – не тільки про зручність. Перш за все він – про поширення української мови у світі, про те, щоб голос України звучав у найвидатніших світових пам’ятках. І щоб ми, українці, відвідуючи інші країни, мали змогу відчути гордість, побачивши прапор України серед переліку мовних опцій аудіогідів", - наголосила Зеленська.

Джерело: https://www.president.gov.ua/news/olena-zelenska-anonsuvala-zapusk-ukrayinomovnih-audiogidiv-u-65045

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА