Інтерфакс-Україна
19:06 27.11.2020

Міноборони Ірану назвало вбивство фізика-ядерника Фахрізаде терактом

1 хв читати
Міноборони Ірану назвало вбивство фізика-ядерника Фахрізаде терактом

Видатний іранський науковець-ядерник Мохсен Фахрізаде став жертвою терористів, повідомили у п'ятницю іранські ЗМІ з посиланням на заяву міноборони Ісламської республіки.

"Терористи вбили сьогодні науковця-ядерника Мохсена Фахрізаде", - повідомило міністерство, не згадавши при цьому, хто міг стояти за цим замахом.

У відомстві повідомили, що вченого негайно відправили до лікарні на вертольоті, але він помер від отриманих поранень.

Тим часом, за повідомленнями ЗМІ, на місці замаху пролунав щонайменше один вибух, після якого було чутно звуки перестрілки.

Згідно з відкритими біографічними даними, Фахрізаде в минулому служив у Корпусі вартових Ісламської революції, обіймав високу посаду в логістичному центрі міністерства оборони Ірану, а також керував Фізичним дослідницьким центром.

МАГАТЕ запитувало інтерв'ю з Фахрізаде на тему діяльності цього центру в той період, коли він ним керував, але отримало відмову.

На Заході Фахрізаде називали найвидатнішим фізиком-ядерником в Ірані і навіть порівнювали його з Робертом Оппенгеймером.

У західному розвідтоваристві вважають, що Фахрізаде був пов'язаний із іранською ядерною програмою, і, зокрема, працював у рамках проекту 111 - проекту зі створення ядерної бомби.

Раніше в Ірані жертвами замахів стали щонайменше шість науковців, пов'язаних із ядерними дослідженнями.

Захід вважає, що ядерні дослідження Ірану мають військовий характер, тоді як у Тегерані стверджують, що іранська ядерна програма спрямована виключно на мирні цілі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

За ексглаву "Укренерго" Кудрицького внесли 13,7 млн грн застави – джерела

Мовний омбудсмен: Україномовний контент має бути високоякісним, а не лише для заповнення ефіру

Апеляційний суд підтвердив рішення про стягнення з Бахматюка 1,22 млрд грн на користь НБУ

Премія кінокритиків "Кіноколо" оголосила претендентів на нагороду 2025р.

У Баварії засудили трьох чоловіків за шпигунство і підготовку диверсій на користь Росії

Гендиректор StarLihgtMedia Богуцький: Думаю, зараз на телебаченні буде "рік Цимбалюка"

Гендиректор "1+1" Пахольчук: Ми дуже чекаємо на програму "1000 годин контенту"

Гендиректор StarLihgtMedia Богуцький: Я не бачу інтересу до української мови від державних чиновників

Сибіга: Маємо значний потенціал у розвитку взаємовигідної співпраці з оборонними підприємствами Словенії

В Україні у п'ятницю невеликі дощі, в суботу переважно без опадів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА