10:43 02.12.2020

Майже 60% українців підтримують введення локдауну на новорічні свята - соцопитування

2 хв читати
Майже 60% українців підтримують введення локдауну на новорічні свята - соцопитування

58% жителів України підтримують введення локдауну в період новорічних свят, свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 28-30 листопада 2020 року.

Згідно з даними дослідження, 45% опитаних вважають оптимальними заходи, введені владою для боротьби з коронавірусом, 30% вважають їх занадто м'якими, а 11% - занадто жорсткими.

Водночас підтримка введення жорсткого карантину (локдауну) зросла з 36 до 42% (кількість противників зменшилася з 61 до 55%). Зазначається, що зросла з 55 до 58% кількість тих, хто вважає, що поширення коронавірусу у результаті локдауну зменшиться. При цьому 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% - проти цього).

За результатами опитування, протягом останніх двох тижнів рівень підтримки "карантину вихідного дня" зменшився з 49 до 44% (кількість противників зросла з 49 до 54%). Водночас 34% очікують, що в результаті його запровадження поширення коронавірусу зменшиться, 64% - не згодні з цим.

75% опитаних також підтримують введення штрафів за перебування в громадських місцях і транспорті без масок, 25% - проти. Крім того, 60% підтримують введення штрафів для закладів, що працюють всупереч "карантину вихідного дня", 37% - не підтримують.

За даними дослідження, 55% готові особисто зробити щеплення проти COVID-19, якщо вакцина буде безоплатною (40% - не готові). Водночас якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше - 35%, а 57% не робитимуть її в такому випадку.

Загалом за новинами про коронавірус регулярно стежать 59% опитаних, 21% роблять це іноді, 11% - рідко, 8% взагалі не цікавляться такими новинами.

При цьому 36% українців оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 33% - як напружений. Високий рівень тривожності фіксують серед жінок, літніх людей, а також осіб, що відстежують новини про коронавірус.

Опитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Вибіркова сукупність: 2,5 тис. респондентів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Із Торецька за два тижні евакуювали 2 тис. жителів - поліція

Кабмін пропонує дозволити засудженим короткочасні виїзди за межі колонії в разі смерті або тяжкої хвороби родича

На курахівському напрямку десантники відбили масовану атаку росіян, які використали 30 одиниць бронетехніки

Кабмін доручив розробити порядок дослідження на наявність ознак афілійованості релігійних організацій із РПЦ

Кількість страт окупантами українських військовополонених збільшилася цього року - генпрокурор

У Сухопутних військах ЗСУ підтвердили призначення Олега Ляшка командиром батальйону безпілотних систем 63 ОМБР

Кабмін скоротив із 10 до 7 днів термін термінового оформлення паспорта громадянина України

У Харкові за підпал трансформаторної підстанції затримано двох підлітків - поліція

Доставка із ресторанів зросла на 25% на тлі перевірок ТЦК та погіршення погоди

Ворог просунувся в Торецьку, там немає вже цілих районів - ОТУ "Луганськ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА