Інтерфакс-Україна
20:51 10.12.2020

Єврорада прийняла політичне рішення щодо продовження економічних санкцій проти РФ

2 хв читати
Єврорада прийняла політичне рішення щодо продовження економічних санкцій проти РФ

Глави держав і урядів країн ЄС на своєму саміті в Брюсселі в четвер дали політичну згоду на продовження економічних санкцій відносно РФ у зв'язку з українською ситуацією, повідомив прес-секретар голови Євроради Баренд Лейтс.

"Є угода щодо продовження санкцій проти Росії", - написав він у Twitter.

Економічні санкції ЄС проти Росії продовжуються на кожні півроку після політичних рішень самітів Євросоюзу на основі оцінки ходу виконання Мінських домовленостей з врегулювання конфлікту на сході України за повідомленнями країн-учасниць "нормандського формату" - Німеччини і Франції.

Постанову, що має юридичну силу, повинна буде в подальшому прийняти Рада ЄС, і після опублікування законодавчого акту в "Офіційному журналі" Євросоюзу продовження обмежувальних заходів почне діяти. Очікується, що ця процедура здійсниться наступного тижня.

Економічні санкції були спочатку введені 31 липня 2014 року терміном на рік у відповідь на "дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні". Потім ці заходи були посилені в вересні 2014 року.

На засіданні 19 березня 2015 року Європейський рада прийняла рішення поєднати терміни дії економічних санкцій з повною реалізацією Мінських домовленостей, яка, як було передбачено на той час, мала здійснитися до 31 грудня 2015 року. З урахуванням того, що ці плани не збулися, Рада ЄС продовжила економічні санкції до 31 липня 2016 року. З липня 2016 року ці обмежувальні заходи продовжувалися кожні шість місяців.

Перед кожним черговим продовженням економічних санкцій на самітах ЄС заслуховується повідомлення країн-учасниць "нормандського формату" Німеччини і Франції про стан виконання Мінських домовленостей.

Економічні санкції включають: обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній; експортну і імпортну заборону на торгівлю зброєю; введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії; обмеження доступу Росії до окремих, що мають стратегічне значення технологій та послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Крім економічних санкцій, щодо Росії діють інші обмежувальні заходи ЄС як реакція на ситуацію в Україні: індивідуальні заходи і заходи в зв'язку з незаконною анексією Криму і Севастополя.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 148 ворожих атак - Генштаб

Двоє цивільних зазнали поранень внаслідок атак російських дронів по Херсону – ОВА

Один цивільний загинув внаслідок ворожих артилерійських обстрілів Сумської області – ОВА

Робоча група опрацює розвʼязання питань щодо лікування поранених військовослужбовців у цивільних лікарнях - нардеп

Кабмін призначив мовним омбудсменом Олену Івановську

Комітет нацбезпеки рекомендував Кабміну підготувати зміни до законів для протидії використання вітчизняних засобів звʼязку Росією

Двоє загиблих та двоє постраждалих внаслідок ворожих обстрілів у Харківській області

Трамп не виключив, що його дедлайн для припинення війни РФ проти України зрештою може становити менше ніж 50 днів

Зеленський доручив уряду заснувати академічні стипендії пам'яті захисників та захисниць України

У Вінниці викрито й затримано хлопця, який за завданням ворога заклав вибухівку біля багатоповерхівки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА