Інтерфакс-Україна
15:32 18.12.2020

Німеччина продовжить робити кроки для завершення війни на Донбасі - посол

2 хв читати
Німеччина продовжить робити кроки для завершення війни на Донбасі - посол

Німеччина продовжить робити кроки для того, щоб мінімізувати гуманітарні наслідки та покласти край війні на сході України, повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

"Ми збираємося продовжувати докладати зусилля у 2021 році, так само, як ми це робили у 2020 році. Це непростий шлях, сповнений розчарувань. Як ми бачили, нам не вдалося досягти імплементації деяких рішень Паризького саміту. Були відкриті два нових КПВВ із української сторони, але, на жаль, вони не відкрилися з іншого боку. Це ті питання, над якими ми маємо працювати", - сказала посол на онлайн-дискусії Київського безпекового форуму у п'ятницю.

Фельдгузен наголосила, що в кінцевому підсумку весь цей процес залежить від політичної волі РФ.

"Чи захочуть вони закінчити війну? На сьогодні ми не бачимо такої політичної волі. Але ми, Німеччина, продовжуватимемо робити невеликі кроки, те, що буде можливо, переважно для того, щоб мінімізувати гуманітарні наслідки на сході і щоб покласти край цій війні", - зазначила вона.

Дипломат додала, що Німеччина та ЄС продовжуватимуть надавати всебічну підтримку процесу реформ в Україні.

"Німеччина вже інвестувала EUR1,8 млрд у співпрацю з Україною з 2014 року, і всі ці зусилля націлені на те, щоб зробити Україну більш успішною та процвітаючою країною. Ми продовжуватимемо це робити", - запевнила вона.

Фельдгузен звернула увагу на те, що процес децентралізації в Україні цього року вдалося довести до певних проміжних результатів, коли було завершено об'єднання всіх громад.

"А наразі вкрай важливо, щоб ми відобразили ці досягнення в Конституції, відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, щоб громади мали стійке фінансування, яке вони зможуть використовувати в довгостроковій перспективі для того, щоб реалізувати перспективи для своїх громадян", - пояснила вона.

Крім того, німецький посол заявила, що бачить певні шанси в ситуації конституційної кризи в Україні.

"Тому що раптом всі почали говорити про необхідність судової реформи. Я гадаю, що це друга реформа, яка фундаментально змінить Україну разом із процесом децентралізації та зробить її успішнішою країною", - зазначила вона.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА