Інтерфакс-Україна
19:27 18.12.2020

Стабілізації політичної ситуації в Україні в 2021 році не відбудеться - Український інститут майбутнього

2 хв читати
Стабілізації політичної ситуації в Україні в 2021 році не відбудеться - Український інститут майбутнього

У 2021 році Україна залишиться в стані "керованої дестабілізації", стабілізації ситуації не відбудеться. До таких висновків дійшли фахівці Українського інституту майбутнього в прогнозі на 2021 рік, оприлюдненому в п'ятницю.

"Більш того, якщо в кінці 2019 року перспективи наступних 2-3 років оцінювалися як загрози й можливості, то зараз можна говорити про подальше ослаблення державних інститутів, яке може проявлятися у вигляді прискореного поглиблення кризи вже в першій половині 2022 року. Водночас різких потрясінь очікувати не варто. Відбуватиметься переконфігурація влади з поступовим посиленням окремих олігархічних груп", - наголошується в прогнозі.

На думку експертів, у 2021 році зросте ймовірність кадрових перестановок в уряді, Офісі президента і силових структурах. Водночас повна відставка уряду можлива лише в ситуації, якщо чинна влада вступить у довгострокове партнерство з однією з олігархічних груп або за форс-мажорних обставинх.

"Імовірність дострокових парламентських виборів невелика. А з огляду на те, що підготовка до виборів займає в середньому від шість місяців, то перспективи перевиборів до парламенту хоч і залишаються актуальними, але в 2022 році. Імовірність такого розвитку подій можна оцінити в 35-40%", - наголошується в прогнозі.

Найбільш вірогідним сценарієм (з імовірністю 55-60%) називають формат підтримки відносин із бізнесменом Рінатом Ахметовим, посилення позицій бізнесмена Віктора Пінчука й тактичних союзів з іншими групами.

"У такому форматі ймовірність кадрових перестановок не нижча. Вони просто відбуваються інакше − з послідовним усуненням одиноких фігур (або ж відбудеться консенсусна відставка уряду для емоційного розвантаження за заспокоєння суспільства)", - зазначається в прогнозі.

Майже 5% становить вірогідність повного обвалу системи в результаті непередбачених факторів із таким масштабом, як пандемія коронавірусу.

"Ситуація залишається у форматі "керованої дестабілізації". Зазначені дії дають змогу стабілізувати становище і влади, і олігархічних груп. Але це: не відповідає на запит суспільства на зміни, не скасовує причин і гостроти конфлікту з регіонами, не задовольняє інтересів нових політичних груп і проектів; становить додаткові ризики негативної реакції зовнішніх гравців. Тому "керована дестабілізація" 2021 року має негативний вплив на перспективи розвитку ситуації вже в 2022 році", - наголошують в Українському інституті майбутнього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінрозвитку опублікував технічні вимоги до автоматизованих систем обліку оплати проїзду

Зеленський окреслив п'ять завдань української дипломатії, серед них фінансування виробництва зброї

Активісти, нардепи, політологи та підприємці розходяться в думках щодо причин та наслідків слідчих дій в НАБУ та САП

Сирський на "Рамштайні": нам досі критично не вистачає систем ППО, ракет, далекобійної зброї та артилерійських снарядів

Багами відмовили РФ в роботі тіньового танкерного флоту під їх прапором – Єрмак

Шмигаль та Пісторіус обговорили фінансові та військові потреби України, зокрема посилення ППО та розширення виробництва дронів

Завтра уряд має ухвалити рішення щодо контрактів на дрони - Зеленський

Україна домовилася з Францією про створення фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026р - Свириденко

Шмигаль провів першу після призначення міністром оборони розмову з британським колегою

Перші профінансовані Німеччиною українські далекобійні дрони будуть доставлені ЗСУ протягом наступних кількох днів - Пісторіус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА