10:38 29.12.2020

В Україні затверджено профстандарт учителя початкових класів і вчителя закладу середньої освіти

1 хв читати
В Україні затверджено профстандарт учителя початкових класів і вчителя закладу середньої освіти

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Учитель закладу загальної середньої освіти", "Учитель початкової освіти".

"Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька", - йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки.

Зокрема, до переліку фахових компетенцій увійшли: мовно-комунікативна; предметно-методична; інформаційно-цифрова; психологічна; емоційно-моральна; педагогічне партнерство; інклюзивна; здоров’язбережувальна; прогностична; організаційна; оціночно-аналітична; інноваційна; рефлексивна; здатність до навчання протягом життя.

Заначається, що документ також містить опис професійних компетенцій учителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями - фахівець, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.

"Профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризикам необ’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час їхньої атестації та сертифікації", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чоловік, який стріляв у Трампа, зібрав інформацію про місце його виступу за допомогою дрона - ФБР

Зеленський провів розмову з українськими спортсменами, які візьмуть участь в Олімпійських іграх у Парижі

Через атаку ворожого БПЛА в Херсонській області постраждала жінка

Лубінець звернувся в ООН щодо руйнування РФ Херсонеса Таврійського

Міноборони України максимально спростило процедуру кодифікації озброєння

Україна і Франція провели перше засідання Координаційної ради з підтримки спільних проєктів в оборонній індустрії

Майже 1,5 тис. осіб скористалися послугою з догляду за дитиною "муніципальна няня"

Український фільм відібрано до програми Міжнародного кінофестивалю в Торонто - генконсул

"Укренерго" у четвер увечері розраховує обмежитися відключенням однієї черги, в інший час - без обмежень у всіх регіонах

Верховній Раді пропонують виключити положення КПК щодо продовження строку тримання під вартою під час війни, як таке, що не відповідає Конституції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА