13:29 04.01.2021

КС 5 січня може розглянути указ президента про відсторонення Тупицького - нардеп Совгиря

3 хв читати
КС 5 січня може розглянути указ президента про відсторонення Тупицького - нардеп Совгиря

Конституційний Суд України (КС) планує 5 січня провести збори для розгляду питання щодо указу президента України Володимира Зеленського про відсторонення від посади голови КС Олександра Тупицького, повідомила представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря (фракція "Слуга народу").

"За наявною інформацією на завтра, 5 січня, призначено збори суддів Конституційного Суду, на яких будуть розглядатися питання щодо указу президента України "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року №607/2020 (щодо відсторонення Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду строком на 2 місяці)", - написала депутат на совій сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.

Водночас вона наголосила, що Конституційний Суд не має повноважень за власною ініціативою розглядати питання й ухвалювати рішення щодо конституційності будь-яких актів (включаючи укази президента України), зокрема і на зборах суддів або на спеціальних пленарних засіданнях.

"Питання про конституційність зазначеного указу президента може бути розглянуто Конституційним Судом виключно у разі подання до Суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і законом "Про Конституційний Суд України". Рішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема і указу президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні", - уточнила Совгиря.

Вона також звернула увагу, що ухвалення Конституційним Судом будь-якого рішення щодо неконституційності указу президента без дотримання порядку, передбаченого законом і в інтересах одного із самих суддів КС, може містити склад злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

"Оскільки указ президента України є чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним, відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України, він є обов'язковим до виконання на території України. Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду може бути вирішено питання виключно про подальшу організацію роботу Суду з урахуванням відсторонення судді Тупицького О.М. від посади судді Конституційного Суду", - додала Совгиря.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного Суду Олександра Тупицького з посади судді Конституційного Суду терміном на два місяці. Представник президента в КС повідомив, що усуваючи голову Конституційного Суду Тупицького від посадових обов'язків, Зеленський діяв у рамках своїх повноважень.

У КС у відповідь на оприлюднення указу заявили, що таке рішення ухвалюється на спеціальному пленарному засіданні КС і повідомили про намір призначити таке засідання. Також було оприлюднено коментар, згідно з яким Зеленський своїм указом вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив приписи ст. 1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України. Також зазначається, що положення ч. 3 ст. 154 КПК України, на яку посилається указ президента, не поширюються на суддів КС і є непридатними щодо них.

28 грудня Офіс генерального прокурора скерував президенту України клопотання про відсторонення Тупицького з посади судді Конституційного Суду терміном на два місяці.

Раніше Тупицький не з'явився до Офісу генпрокурора для проведення процесуальних дій, заявивши про сімейні обставини, проте не надав документів про поважність причин неявки.

При цьому в офісі не уточнили, в рамках розслідування якої справи Тупицького викликають і для яких саме процесуальних дій.

Джерело: https://www.facebook.com/olga.sovgiria/posts/3545334575583710

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден перед бесідою з Путіним провів консультації з основними партнерами і НАТО

Російські найманці на Донбасі за добу п'ять разів порушили режим тиші, поранено українського військовослужбовця

У результаті негоди знеструмлено 117 населених пунктів у п'яти областях України

Байден підтвердив прихильність США до положення про колективну оборону НАТО

Сенатори США обговорюють резолюцію про осудження Трампа

Житель Харківщини налагодив нелегальне виробництво PVP, у нього вилучено близько 8 кг готового психотропу

США вивчать питання про введені стосовно Міжнародного кримінального суду санкції

ЄС уперше призначив представника зі ЗМІ на Близькому Сході і в Північній Африці

Сенат відмовився визнавати імпічмент Трампа неконституційним

На пошту угорського посольства невідомі прислали загрози і підписалися як "Патріоті Украині"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА