18:43 07.01.2021

Зеленський: Зимовий карантин пом'якшений і не такий жорсткий, яким був весняний локдаун

2 хв читати
Зеленський: Зимовий карантин пом'якшений і не такий жорсткий, яким був весняний локдаун

Перед впровадженням в Україні загальнонаціонального посиленого карантину президент країни Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю членів уряду і керівників силових відомств, під час якої учасники обговорили, які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні, повідомляє Офіс президента в четвер увечері.

Згідно з інформацією, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що вже третій день поспіль спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: в країнах, де не діяв жорсткий карантин під час Різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих протягом 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщається. Він додав, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусу в Україні до семи-восьми днів й "молодшання" хвороби. Глава МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості хворих на грип узимку.

"Впроваджуючи відзавтра більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг", - сказав Степанов.

Шмигаль нагадав, що працюватиме громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки. "Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей. Водночас діток у садочках значно менше, ніж в закладах освіти. Відсоток малечі, що хворіє, становить 1,6%, тому садочки, скоріше, вирішують проблему, а не створюють її. І до цього прагне світова практика", - сказав він.

Зеленський переконався, що працюватиме інфраструктура, яка має критичне значення, магазини, що продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. І хоча розважальна інфраструктура та святкові ярмарки будуть закриті, кафе та ресторани працюватимуть навинос. МАФи й кіоски, які розташовані на відстані та не створюватимуть скупчення людей, теж зможуть надавати свої послуги.

"Цей карантин пом'якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний порівняно з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ", - сказав він.

В Офісі президента нагадали, що посилений карантин триватиме з 8 до 24 січня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА