14:07 11.01.2021

ЄСПЛ ухвалить рішення у справі України проти РФ за скаргою про порушення прав людини в Криму 14 січня

2 хв читати
ЄСПЛ ухвалить рішення у справі України проти РФ за скаргою про порушення прав людини в Криму 14 січня

Європейський суд з прав людини ухвалить рішення Великої палати у справі України проти Росії стосовно систематичних порушень прав людини в Криму на відкритому слуханні 14 січня.

Відповідний анонс ЄСПЛ поширив у понеділок.

У прес-релізі зазначається, що справа стосується тверджень України про систематичні порушення Російською Федерацією Європейської конвенції про права людини в Криму. "Уряд України стверджує, що Російська Федерація з 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над Автономною Республікою Крим і містом Севастополем, невід'ємною частиною України, і здійснює юрисдикцію над ситуацією, яка призвела до численних порушень конвенції. Уряд стверджує, що порушення є результатом загальної адміністративної практики РФ", - ідеться в прес-релізі.

Зокрема, уряд України посилається на кілька статей конвенції, зокрема на статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона нелюдського поводження і тортур), статтю 5 (право на свободу і безпеку), статтю 6 (право на справедливий судовий розгляд), статтю 8 (право на повагу до приватного життя), статтю 9 (свобода релігії), статтю 10 (свобода висловлювання думки) і статтю 11 (свобода зібрань).

Крім того, український уряд вважає, що порушені стаття 14 (заборона дискримінації), стаття 1 Протоколу № 1 (захист власності), стаття 2 Протоколу № 1 (право на освіту) і стаття 2 Протоколу № 4 (свобода пересування).

У ЄСПЛ констатували, що справа базується на двох скаргах (№№ 20958/14 і 42410/15) проти Росії, які подала до суду Україна 13 березня 2014 року і 26 серпня 2015 року відповідно і які стосуються подій у Криму та Східній Україні. 11 червня 2018 року обидві заяви були об'єднані й дістали нову назву Україна проти Росії (щодо Криму) за заявою № 20958/14.

У суді нагадали, що Україна подала низку інших міждержавних позовів проти Росії, також подано понад 7 тисяч індивідуальних заяв про події в Криму, Східній Україні й Азовському морі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спецдоповідач ООН закликав Раду безпеки ввести проти військових М'янми санкції і збройне ембарго

Заява Гризлова про "спробу провокації" українською стороною ескалації військового конфлікту на Донбасі - спроба залякати і змусити Україну сісти за стіл переговорів з ОРДЛО

У Кривому Розі 15-річна дівчинка створила "групу смерті" в Телеграмі і планувала накласти на себе руки, відкрито справу

Бійців Нацгвардії в США попросили ще два місяці охороняти Капітолій

Рада суддів України вирішила перенести місце проведення з'їзду

Кропивницький апеляційний суд скасував рішення про спецконфіскацію Одеського НПЗ

Суд порушив справу про банкрутство "Обозревателя" за невиплату 300 тис. грн компенсації бізнесмену Фуксу

Франція розраховує вакцинувати до середини квітня 10 млн осіб

Екс-глава правління банку "Кредит-Дніпро" Малинська відповідатиме за управління змінами Ощадбанку

Зеленський затвердив положення про Конгрес місцевих і регіональних влад

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА