14:34 29.01.2021

Україна впровадила санкції проти китайських акціонерів "Мотор Січі"

4 хв читати
Україна впровадила санкції проти китайських акціонерів "Мотор Січі"

Громадянин Китаю Ван Цзін та пов'язані з ним Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd; Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (обидві - Пекін); Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг), які останніми роками намагаються реалізувати в Україні права акціонерів ПАТ "Мотор Січ", включені до санкційного списку України.

Згідно з рішенням Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) та указу президента України Володимира Зеленського від 28 січня №29, впроваджені на три роки санкції щодо них передбачають, зокрема, блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України.

Серед інших обмежень - запобігання виведенню капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій із цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на придбання підприємств в Україні.

У переліку санкцій також заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, у яких підсанкційні особи володіють 10% і більше, й анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів із питань укладення договорів або угод.

Як повідомлялося, акції "Мотор Січі" перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого Служби безпеки України з метою збереження речових доказів у порушеному в липні 2017 року кримінальному провадженні. "Досудове розслідування встановило, що з 2016 року до сьогодні невстановлені особи з числа нинішніх і колишніх посадовців і кінцевих бенефіціарних власників "Мотор Січі", діючи за попередньою змовою між собою з метою послаблення держави шляхом руйнування зазначеного підприємства (...), здійснили низку операцій купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації та знищення", - зазначено у рішенні суду від 7 вересня 2017 року про арешт 41,00087% акцій, затвердженому за клопотанням СБУ. У 2018 році суд за ініціативи СБУ заблокував рух будь-яких акцій "Мотор Січі".

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій "Мотор Січі" вже належать групі китайських власників, і якась частина спірного пакета акцій є заставою за фінансуванням, наданим, зокрема, China Development Bank.

На початку серпня 2020 року Beijing Xinwei повідомила, що відмовилася від спроби отримати дозвіл на купівлю "Мотор Січі" спільно з держконцерном "Укроборонпром", і тепер її новим партнером є DCH Олександра Ярославського. Компанії вже чотири рази подавали заяви до АМКУ, останній раз - у грудні минулого року, проте поки що безрезультатно.

У результаті китайські інвестори повідомили Україні про подачу позову до міжнародного арбітражу 5 грудня 2020 року на $3,5 млрд у зв'язку з порушенням їхніх прав.

Не чекаючи на рішення АМКУ, група DCH Ярославського разом із китайськими акціонерами "Мотор Січі" мали намір провести позачергові збори акціонерів 31 січня цього року, щоб змінити наглядову раду та ввести до неї, зокрема, Ван Цзіна (Wang Jing), Ярославського та Артема Александрова.

За зазначеною вище кримінальною справою у січні 2021 року СБУ викликала на допит як свідка Ярославського та членів реєстраційної комісії зборів акціонерів, які скликали.

Про занепокоєння США продажем "Мотор Січі" китайським власникам заявив під час візиту до Києва наприкінці серпня 2019 року тодішній радник президента США з питань безпеки Джон Болтон. Наприкінці позаминулого року тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що США розраховують на нову операцію із залучення на "Мотор Січ" американського або іншого інвестора, щоб підприємство не було продане китайському покупцю. Згідно з інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", це питання також порушували під час візиту в Україну заступника держсекретаря США Стівена Бігана наприкінці серпня 2020 року.

Окрім цього, Бюро промисловості та безпеки (BIS) Мінторгівлі США на початку січня 2021 року додало китайську компанію Skyrizon до списку "військових кінцевих користувачів" (MEU), співпраця з якими потребує додаткових дозволів. "Skyrizon - китайська державна компанія, і її прагнення купувати і впроваджувати іноземні військові технології є серйозною загрозою національній безпеці та інтересам зовнішньої політики США", - наводили в релізі Мінторгівлі США слова міністр Вілбура Роса (Wilbur Ross).

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до більше ніж 100 країн світу.

Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січі" зріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА