10:50 01.02.2021

ЮНІСЕФ закликає уряд України продовжити реформу деінституціалізації Національної стратегії

2 хв читати
ЮНІСЕФ закликає уряд України продовжити реформу деінституціалізації Національної стратегії

ЮНІСЕФ закликає Кабінет Міністрів України продовжити реформу деінституціалізації Національній стратегії.

"ЮНІСЕФ глибоко стурбований запропонованими поправками до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України, в якому прописані зміни до Національної стратегії, становить загрозу для продовження реформи деінституціалізації та обмежує права десятків тисяч дітей в Україні", - йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

Зазначено, що Комітет ООН з прав дитини в останніх рекомендаціях для України вкотре наголосив на критичній важливості термінового впровадження комплексної реформи деінституціалізації.

"Велика кількість українських дітей виховується в інтернатах через бідність їхніх сімей, інвалідність, жорстоке поводження з ними або недогляд, а також унаслідок відсутності доступу до якісної спеціальної чи інклюзивної освіти або обмеженого доступу до медичних, соціальних та інших послуг у рамках підтримки сім'ї у їхніх громадах", - йдеться в повідомленні.

В організації наголошують, що запропоновані поправки до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей ставлять під загрозу впровадження найкращих інтересів дитини, оскільки призводять до: негативних наслідків інституціоналізації для подальшого зростання та розвитку дітей, особливо дітей молодшого віку; позбавлення багатьох дітей із вразливих сімей та дітей з інвалідністю шансу зростати в люблячій і турботливій родині або шансу на возз'єднання сім'ї; соціальної ізоляції і проблем із адаптацією дитини після завершення інтернату; продовження дискримінації та ізоляції дітей на підставі їхньої вразливості, інвалідності чи потреб у спеціальній освіті.

"ЮНІСЕФ закликає уряд України залишити без змін реформу деінституціалізації та продовжити її відповідно до Національної стратегії й затвердженого Плану дій за міжнародними стандартами, а також розвивати соціальні послуги у громадах, інклюзивну освіту, альтернативні сімейні форми виховання, щоб попередити попадання дітей в інтернати чи будинки дитини", - наголошується в заяві.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Найближчим часом система відеомоніторингу Custody Records запрацює ще в п'яти регіонах

У Великій Британії зафіксовано найвищий за останні роки рівень смертності від алкоголізму

У Львівській області почали працювати дві мобільні групи з протидії домашньому насильству

Кличко поспілкувався з Блінкеном і Нуланд

ДБР розслідує загибель прикордонника на озері Тудорове в Одеській області

ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

Генсек ООН вітає готовність США на час відмовитися від патентів на вакцини від COVID-19

Блінкен попередив Київ, що корупція - загроза для демократії

Офіс генпрокурора отримав підтвердження інформації про затримання в Іспанії підозрюваного у вбивстві міліціонерів під час акцій протесту у 2014 році

ОАСК просять заборонити голові ЦВК вносити президентові подання про дострокове припинення повноважень члена комісії Віталія Греня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА