Інтерфакс-Україна
14:25 03.02.2021

Запроваджені через пандемію COVID-19 локдауни призвели до потепління на планеті - дослідження

2 хв читати
Запроваджені через пандемію COVID-19 локдауни призвели до потепління на планеті - дослідження

Фахівці Національного центру атмосферних досліджень (NCAR, США) встановили, що зниження соціальної активності та локдауни, запроваджені через пандемію COVID-19, призвели до нагріву поверхні Землі в 2020 році, йдеться в публікації на порталі наукової та технічної інформації PhYs.org.

"Відбулося значне зниження викидів із найбільш забруднювальних галузей промисловості, і це мало негайний, короткостроковий вплив на температуру", - наведено в повідомленні слова провідного автора дослідження, науковця з NCAR Ендрю Геттельмана.

За даними фахівців, це сталося через скорочення викидів аерозолів, які блокують надходження сонячного світла: коли викиди аерозолів впали минулої весни, велика частина сонячного тепла досягла планети, особливо в сильно індустріальних країнах, як-от Сполучені Штати та Росія, які зазвичай викидають багато аерозолів в атмосферу.

Температура над частинами земної поверхні минулої весни була приблизно на 0,1-0,3 градуса Цельсія вища, ніж можна було б очікувати, виходячи з переважної погоди.

"Цей ефект був найбільш виражений у регіонах, які зазвичай пов'язані зі значними викидами аерозолів, причому потепління сягнуло приблизно 0,7 градуса F (0,37 ºС) на більшій частині території Сполучених Штатів та Росії", - йдеться в публікації.

У новому дослідженні наголошується на складному і часто суперечливому впливі різних видів викидів від електростанцій, автомобілів, промислових об'єктів та інших джерел. Тоді як аерозолі мають тенденцію освітлювати хмари і відбивати тепло від Сонця назад у космос, вуглекислий газ та інші парникові гази мають протилежний ефект, затримуючи тепло поблизу поверхні планети та підвищуючи температуру.

Незважаючи на короткострокові наслідки потепління, Геттельман наголосив, що довгостроковий вплив пандемії може полягати в незначному уповільненні зміни клімату через зниження викидів вуглекислого газу, який зберігається в атмосфері протягом десятиліть і більш поступово впливає на клімат.

Вплив аерозолів, навпаки, більш безпосередній, який зникає протягом кількох років, зазначають науковці.

Ефект потепління був найбільш сильним у середніх і верхніх широтах Північної півкулі і порівняно незначним у більшій частині Південної півкулі, де аерозольні викиди не такі поширені.

Окрім науковців NCAR, у дослідженні брали участь фахівці з Оксфордського університету, Імперського коледжу та Університету Лідса.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пасажир, який потрапив під потяг на ст. м. Хрещатик, загинув – КМДА

МЗС України закликає міжнародну спільноту посилити санкційний тиск на РФзадля примусу її до миру

Трамп заявив, що США чинить "дуже великий тиск" на РФ, але Україні буде важко повертати території, зокрема, Крим

Кіпрська Crestline Limited може стати власником monobank

Україна повернула з ТОТ хлопця, який підлягав під російський призов - Єрмак

Зеленський: Попередньо росіяни використали ракету виробництва КНДР, якщо це підтвердиться, то це буде доказом союзу РФ та Пхеньяна

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську – Зеленський

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців – Зеленський

Україна надавала звіти США, завдяки яким були покращені технічні характеристики зброї - Зеленський

Пасажир потрапив під поїзд на ст. "Хрещатик" київського метро, три станції закриті на вхід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА