07:23 19.02.2021

Зеленський підтримує відновлення конкурсів на посади в держслужбі, але потрібні зміни до ухваленого ВР закону

2 хв читати
Зеленський підтримує відновлення конкурсів на посади в держслужбі, але потрібні зміни до ухваленого ВР закону

Президент України Володимир Зеленський застосував право вето до закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби" (№4531), повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Як випливає з картки законопроекту, Зеленський повернув закон зі своїми пропозиціями до парламенту в четвер.

На сайті глави держави зазначається, що президент підтримує відновлення конкурсів на посади державної служби, але просить Верховну Раду вилучити з закону 2021 року норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною. У зв'язку з цим Зеленський повернув до парламенту цей закон зі своїми пропозиціями.

Президент підтримує необхідність відновлення конкурсів на посади державної служби, які були призупинені через обмежувальні заходи у зв'язку з поширенням коронавірусу. Водночас Зеленський звертає увагу Верховної Ради, що положення, у яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням прем’єр-міністра членів уряду, йдеться в повідомленні.

"Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра – а таке не раз у нас бувало, – ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо", - наголосив президент.

Тому Зеленський пропонує парламенту вилучити ці норми й розраховує на підтримку з боку народних депутатів.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон 16 лютого, наступного дня спікер парламенту Дмитро Разумков його підписав і направив на підпис президентові.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА