06:43 05.03.2021

В Офісі генпрокурора ініціюють створення в соцмережах online-каналів довіри для неповнолітніх жертв і свідків злочинів

2 хв читати
В Офісі генпрокурора ініціюють створення в соцмережах online-каналів довіри для неповнолітніх жертв і свідків злочинів

Офіс Генерального прокурора ініціював створення online-каналів довіри в соціальних мережах для неповнолітніх жертв і свідків злочинів, повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

"Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора з метою діджиталізації процесу спілкування з дітьми, які стали жертвами злочинів або свідками правопорушень, ініціюватиме створення для них online-каналів довіри в соціальних мережах та месенджерах, зокрема в Instagram, Snapchat або Telegram", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, завдяки такій ініціативі неповнолітні зможуть написати про вчинення проти них злочину з можливістю надання аудіо- і фотофайлів, а також отримати первинну правову, психологічну і медичну допомогу, в разі нанесення їм тілесних ушкоджень.

"Така модель ефективної допомоги постраждалим діє, зокрема, в Естонії, і до таких web-правоохоронців є довіра. Ми теж хочемо максимально осучаснити процеси. Діти чимало часу проводять в online і є більш прогресивними за дорослих, тому ми хочемо надати їм можливість говорити з нами у зручному для них форматі. Крім того, неповнолітній жертві або свідку на початковому етапі простіше написати чи направити голосове повідомлення про подію, ніж розказати вживу, а часто – ще й безпечніше, якщо кривдник дитини знаходиться поруч", - зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

В ОГПУ вважають, що реальна допомога, яка починається зі спілкування в мережі, дозволить повернути довіру до національної системи правосуддя, оперативного реагування на злочини проти дітей, чим підвищить їх розкриття.

"Варто зазначити, що кількість правопорушень проти дітей зросла на майже 20% у 2020 році порівняно з 2019. Понад 5,2 тис дітей постраждали від злочинів. На 37% зросла кількість дітей, які постраждали від насильницьких дій сексуального характеру, зокрема зґвалтування", - додали в Офісі генпрокурора.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА