19:23 09.03.2021

У Міносвіти стартував процес розробки нового порядку конкурсного відбору підручників

2 хв читати
У Міносвіти стартував процес розробки нового порядку конкурсного відбору підручників

В Інституті модернізації змісту освіти (ІМЗО) Міністерства освіти України стартував процес розробки нового порядку конкурсного відбору підручників, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"Проблеми якості шкільної літератури накопичувалися впродовж попередніх декількох років. Наразі чи не щотижня маємо нові скандали через недоречності в підручниках на зразок "лікувальної соди" або "глінтвейну для розігріву". Це лише незначна частина недоліків, які просто стали публічними. Насправді в підручниках, які друкувалися протягом 2015-2020 рр., на жаль, неточностей набагато більше. Таких висновків дійшли експерти Інституту модернізації змісту освіти", - написав Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що минулого року в ІМЗО отримали його доручення й розпочали комплексні експертизи якості шкільної літератури.

Зокрема, за словами Шкарлета, з метою вирішення проблеми в ІМЗО стартував процес розробки нового порядку конкурсного відбору підручників.

Він зазначив, що повні електронні версії підручників будуть доступні на всіх етапах конкурсного відбору. Також буде забезпечено відкритість і прозорість проведення кожного етапу конкурсу.

"Надання підручникам грифів відбуватиметься до початку проведення конкурсного відбору за результатами розгляду їх експертними комісіями. Також особливу увагу буде приділено дизайнерському виконанню підручників, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог до них", - додав Шкарлет.

Він також зазначив, що ІМЗО активізує співпрацю з Національною академією наук, Національною академією педагогічних наук і закладами вищої освіти, які займаються проблемами підручникотворення, також обговорюється можливість апробації підручників перед їх масовим запровадженням у закладах освіти.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА