Інтерфакс-Україна
17:32 15.03.2021

Венедіктова санкціонувала три нових підозри колишнім керівникам ПриватБанку

4 хв читати
Венедіктова санкціонувала три нових підозри колишнім керівникам ПриватБанку

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова санкціонувала три нових підозри колишнім посадовим особам ПриватБанку.

Відповідну заяву вона зробила в понеділок у Facebook.

"8 млрд грн - саме такий розмір збитків завдало керівництво тоді ще недержавного ПриватБанку громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни. Точніше кажучи кримінально-процесуальною мовою, детективи та прокурори підозрюють голову правління у скоєнні цього злочину". - зазначила Венедіктова.

Вона наголосила, що в 2015 році Національний банк України за власною ініціативою здійснив перевірку 20 найбільших банків України і, зокрема, звісно, найбільшого - ПриватБанку.

"У ході проведення зазначеної перевірки з'ясувалося, що необхідна сума докапіталізації банку становить (на хвилиночку) 113,1 млрд грн. Якщо коротко і не вдаючись у складні подробиці, основна і базова причина "захворюваності" установи полягала в тому, що на думку фахівців з НБУ, 90% кредитного портфеля перебувало під ризиком через те, що ці кредити були видані особам, які тісно пов'язані з колишніми власниками банку", - наголосила генеральний прокурор.

Вона повідомила, що 16 грудня 2016 року колишні власники банку звернулися з відповідним листом в офіційно встановленому порядку до прем'єр-міністра України з проханням ухвалити позитивне рішення силами КМУ про купівлю акцій ПриватБанку державою.

"Таким чином, голова правління, заступник голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи ПриватБанку прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов'язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку. Технічно керівництвом у цьому випадку було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги ПриватБанку тепер повинна була пов'язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD", - заявила Венедіктова.

Вона додала, що слідство має всі необхідні докази від підписання документів "заднім числом" до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію.

"Крім епізоду, зазначеного вище, детективи та прокурори вже повідомили голову правління про підозру у розтраті грошових коштів ПриватБанку шляхом протиправного нарахування і виплати 16.12.2016 необґрунтованої додаткової премії (індексованої комісії) на користь пов'язаної з банком юридичної особи - ПрАТ "СК Інгосстрах". Слідчі органи вважають, що посадові особи банку, станом на дату реалізації свого злочинного плану, були добре обізнані про прийняте рішення НБУ щодо пов'язаності ПриватБанку та "СК Інгосстрах", - наголосила генеральний прокурор.

Вона також повідомила, що участь інших осіб, причетних до цих та інших злочинів, у межах розслідування кримінальних проваджень з орбіти ПриватБанку уважно досліджують відповідні правоохоронні органи.

"Будуть висновки - будуть нові звинувачення. Як і раніше, наше гасло не змінилось - ніякої політики, сухий кримінально-процесуальний прагматизм", - резюмувала Венедіктова.

У прес-службі Національного антикорупційного бюро повідомляють, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ "ПриватБанк" тодішній голова правління банку розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів США (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

"Для прикриття фактичної розтрати коштів ПриватБанку і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому в понеділок.

У НАБУ наголошують, що зазначена схема є другим епізодом злочинної діяльності топ-менеджменту ПриватБанку, який викрили детективи НАБУ. Перший стосувався схеми з виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію.

"Загалом на сьогодні до кримінальної відповідальності в обох епізодах притягнуто п’ятеро осіб: колишній голова правління ПриватБанку, два його заступники та два керівники департаментів. Екс-очільник ПриватБанку є підозрюваним в обох епізодах", - повідомляють у НАБУ.

Як повідомлялося, 23 лютого генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила про погодження підозри трьом колишнім співробітникам з керівництва ПриватБанку в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, і в службовому підробленні, які призвели до розтрати 136 млн грн.

Йшлося про екс-голову правління банку Олександра Дубілета, екс-першого заступника голови Володимира Яценка та першого заступника голови правління СК "Інгосстрах" (Дніпро) Олену Бичихіну.

25 лютого колишній перший заступник голови правління державного ПриватБанку (Київ) Володимир Яценко вийшов під заставу в 52 млн грн, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Вищому антикорупційному суді (ВАКС).

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КМДА повідомила про початок реставрації Садиби Зеленських

В Україні в промислових масштабах фальсифікували пестициди провідних агроконцернів Європи та США - Нацполіція

Калмикова про народні меморіали на Майдані та біля стіни Михайлівського монастиря: я думаю, що вони там і мають бути

Зеленський заслухав доповідь Клименка про діяльність Нацгвардії на передовій

Прем’єр Латвії: перша партія БТР уже прибула в Україну, а наступна — на шляху

Дружина прокурора та його колишня на шоу "Супермама" розказали про приховані статки чоловіка, що призвело до питання про звільнення

Не впевнена, що квоти при працевлаштуванні ветеранів спрацюють, але преференції за рівних компетенцій підтримую - Калмикова

Рада продовжила строк проведення загальної мобілізації

Рада продовжила строк дії воєнного стану на 90 діб

СБУ і Нацполіція затримали ще 6 ворожих агентів, які готували теракти проти військовослужбовців Сил оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА