07:16 24.03.2021

Глави МЗС країн НАТО вбачають у Росії загрозу для євроатлантичної безпеки

2 хв читати
Глави МЗС країн НАТО вбачають у Росії загрозу для євроатлантичної безпеки

Глави МЗС країн НАТО на нараді Північноатлантичної ради, що проходить у Брюсселі у вівторок, назвали Росію однією з загроз для альянсу.

"Агресивні дії Росії є загрозою євроатлантичної безпеки", - йдеться в опублікованій НАТО заяві глав зовнішньополітичних відомств 30 країн-союзниць Північноатлантичного альянсу.

У НАТО, як зазначається в заяві, зараховують Росію до числа країн, які "кидають виклик заснованому на правилах міжнародного порядку, зокрема за допомогою гібридних і кіберзагроз".

Зі свого боку, генсек альянсу Єнс Столтенберг, привітавши домовленість РФ і США стосовно продовження Договору СНО, разом із тим заявив: "Той виклик, який ми спостерігаємо, полягає в тому, що і Росія, і Китай проводять істотну модернізацію свого ядерного арсеналу і систем ядерних озброєнь".

Він зазначив "все більш і більш просунуті системи озброєнь, удосконалені системи з великим радіусом дії". "І тут, в Європі, ми спостерігаємо, що Росія розгорнула ракети середнього радіусу дії, які як раз і привели до кінця договору РСМД. Через них скорочується час попередження. Їх також важче відстежувати, оскільки вони мобільніші", - продовжив генсек НАТО.

Все це, за його словами, веде до того, що "знижується поріг застосування ядерної зброї в потенційному конфлікті".

Водночас Столтенберг наголосив на рішучості НАТО гарантувати безпеку своїх партнерів у Східній Європі.

"Ми повинні послати чіткий сигнал Росії. Ми проводимо серйозне посилення. Ми розгорнули бойові групи на східному фланзі Північноатлантичного альянсу. Ми проводимо більше навчань, і ми активізуємо співпрацю з партнерами, такими як Грузія і Україна. Я думаю, що це посилає чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові НАТО", - сказав генсек організації у відповідь на питання про те, яким чином альянс має реагувати на "російську загрозу" в регіоні Чорного моря.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА