12:03 30.03.2021

СБУ проводить обшуки в осіб, причетних до діяльності громадської організації "Український вибір"

2 хв читати
СБУ проводить обшуки в осіб, причетних до діяльності громадської організації "Український вибір"

Служба безпеки України у вівторок, 30 березня, проводить обшуки у причетних до діяльності громадської організації "Український вибір" осіб, повідомило кореспондентам агентства "Інтерфакс-Україна" джерело у правоохоронних органах.

Як повідомляє прес-служба Служби безпеки України на сайті, у керівництва та представників організації "Український вибір" було проведено 20 обшуків. Відповідні заходи здійснюються з метою документування протиправної діяльності зазначених осіб.

Слідчі дії відбувалися у понад 10 регіонах країни, вилучену доказову базу додано до матеріалів справи.

"Під час досудового розслідування перевіряється їхнє сприяння проведенню у березні 2014 року незаконного референдуму і виборів в АР Крим та у місті Севастополі", - йдеться у повідомленні.

Триває досудове слідство. Слідчі дії проводяться під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

У свою чергу прес-служба "Опозиційної платформи - За життя" на своєму сайті повідомила, що 30 березня представники СБУ та Офісу генпрокурора провели 12 обшуків у членів партії "ОПЗЖ" та активістів громадського руху "Український вибір" у Київській, Одеській, Миколаївській, Черкаській, Херсонській, Хмельницькій, Кіровоградській, Закарпатській областях та Києві.

У партії навали слідчі дії незаконними і такими, що "мають замовний характер".

Як повідомлялося, 25 березня Служба безпеки України (СБУ) провела обшуки в офісах Всеукраїнського громадського руху "Український вибір - Право народу", лідером якого є Віктор Медведчук, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в правоохоронних органах.

"Є підстави вважати, що керівництво "Українського вибору", яке перебуває у Києві, продовжує координувати діяльність його членів в АР Крим, незважаючи на спроби публічно відмежуватися від незаконних дій своїх колег на півострові", - зазначив співрозмовник агентства.

Медведчук - народний депутат, член фракції "Опозиційна платформа - За життя".

26 березня українські правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді (ч. 1. ст. 111 Кримінального кодексу України) та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2. ст. 110 КК України) трьом керівникам ініціативних груп громадського руху "Український вибір".

За інформацією правоохоронців, підозрювані брали участь в організації та проведенні так званого референдуму на території Кримського півострова, чим сприяли його подальшій окупації Російською Федерацією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конституційний суд Румунії заборонив висувати кандидатуру Джорджеску на президентських виборах

У Києві попрощалися з добровольцем з Нової Зеландії Домініком Абеленом

Делегації України та США представлять спільну заяву за змістом переговорів – ЗМІ

Після зіткнення суден біля берегів Британії затримано чоловіка за підозрою в ненавмисному вбивстві

В Івано-Франківську біля вокзалу пролунав вибух, є постраждалі

Речниця Держдепу США про зустріч у Джидді: Ми дуже оптимістично налаштовані

Швейцарський експорт зброї падає через заборону на експорт в Україну, виробники вимагають послаблення обмежень – ЗМІ

Китай підтримує всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню "кризи" в Україні – речниця МЗС

Протягом дня від ворожих атак на Донеччині загинуло 6 людей, ще 7 поранено - ОВА

У Латвії затримали естонця та українця за підозрою у шпигунстві на користь РФ – ЗМІ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА