Інтерфакс-Україна
07:21 01.04.2021

В Україні мають намір створити Центр правосуддя для дітей, які постраждали від сексуального насильства

2 хв читати

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов і уповноважений з прав дитини Микола Кулеба обговорили запуск Центру правосуддя для дітей, які постраждали від сексуального насильства, повідомила прес служба Офісу генпрокурора.

"Діяльність Центру спрямована на підвищення якості збору доказів і мінімізації травмування дитини. За попередніми домовленостями, проект буде запущений вже у вересні цього року в Київській області", - йдеться в повідомленні.

"Кримінальний процес - це складна система правовідносин. А дитина - особливий учасник кримінального провадження незалежно від статусу: свідок він, потерпілий або підозрюваний. Але дитина-жертва, особливо у випадках насильства, вимагає особливого ставлення і специфічного підходу. Злочини цієї категорії небезпечні з точки зору негативних наслідків на психіку дитини і непередбачувані своїм впливом на її подальшу долю. Тому надзвичайно важлива адаптація процесуальних дій до потреб дитини шляхом створення дружнього середовища. Такий Центр повинен бути місцем, який буде знижувати рівень занепокоєння у дитини, запобіжить його психологічній травматизації, а також сприятиме отриманню правдивої та повної інформації для судових цілей", - зазначив Мамедов.

Зазначається, що протягом 2020 року, кожна десята дитина стала жертвою злочину. Зокрема, сексуальне насильство входить до топ-трійки правопорушень проти неповнолітніх - щорічне зростання кількості таких злочинів у середньому становить 10%.

Заступник генпрокурора також зазначив, що на фінальному етапі запуску знаходиться спільний з ЮНІСЕФ в Україні проект Barnahus, спрямований на роботу з жертвами і свідками злочинів.

Також в ході зустрічі погодили, що центр буде працювати за американською моделлю Children's Justice Centre і принципом дружнього до дитини правосуддя.

"Команда фахівців буде складатися з прокурорів, слідчих, суддів, соцпрацівників, психологів і адвокатів, які спеціально підготовлені до роботи з неповнолітніми жертвами насильства і будуть одночасно присутні під час інтерв'ювання дитини в кримінальному процесі. Також передбачено, що всі рішення з розслідування і надання соціально -психологічної підтримки узгоджуватимуться всіма учасниками", - сказано в повідомленні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Тривалість базової підготовки для окремих категорій військовослужбовців зменшено до 1 місяця із 1 травня

У Нацгвардії створили два корпуси, які очолили командири "Азову" та "Хартії"

За 22 дні т. зв. "енергетичного перемир’я" окупанти вбили у 2,5 раза більше українців, ніж за такий самий період до того

У ЦПД спростували дезінформацію щодо 4,8 тис. загиблих у Курській області військових з інших країн

Раді пропонують продовжити строк дії воєнного стану

Дві безробітні жительки Київщини на замовлення ворога готували підрив будівлі поліції у Вінниці

В Курську є влучання у склад боєприпасів

Група Макфола-Єрмака працюватиме над новими енергетичними та технологічними санкціями проти РФ

Окупанти за 9 місяців вчинили 28 тис злочинів, з них майже 27 тис. воєнні, загинуло 57 дітей – Нацполіція

Внаслідок обстрілу в Покровську є загиблий та поранений

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА