16:00 21.04.2021

Судді ОАСК звернулися до ПАРЄ, заявляючи про незаконність ліквідації суду і загрозу незалежності судової влади в Україні

3 хв читати
Судді ОАСК звернулися до ПАРЄ, заявляючи про незаконність ліквідації суду і загрозу незалежності судової влади в Україні

Судді Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) звернулися до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з листом про незаконність ініціативи ліквідації суду і загрозу конституційному порядку в державі.

"Судді Окружного адміністративного суду міста Києва направили звернення до членів Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи стосовно існуючих на сьогодні загроз незалежності судової влади в Україні та ініціативи президента України ліквідувати ОАСК при відсутності визначених законодавством підстав", - ідеться в повідомленні ОАСК, розміщеному на сайті суду в середу.

У повідомленні наголошується, що у своєму листі судді звернули увагу на те, що порядок ліквідації судових установ визначено Конституцією України і законом України "Про судоустрій та статус суддів" і передбачає необхідною умовою ініціативи з ліквідації суду наявність висновку Вищої ради правосуддя.

"Порушення передбаченого законом порядку ліквідації суду ставить під загрозу конституційний порядок у державі", - наголошують в ОАСК.

"Зміст законопроекту (про ліквідацію ОАСК - ІФ) не направлений на зміну системи судоустрою, оскільки одночасно з ліквідацією створюється тотожний за повноваженнями й розташуванням суд. Його зміст направлено на створення умов для звільнення працюючих у ньому суддів та інших працівників", - ідеться в повідомленні.

У ОАСК наголошують, що законопроект не передбачає можливості переведення суддів у новий суд і не називає способу збереження гарантій незалежності суддів.

"Звертаючись до членів Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, судді наголосили, що Конституція гарантує неможливість притягнення судді до відповідальності за прийняте ним рішення… Президент України, як гарант дотримання Конституції, не може ставити під сумнів рішення судді поза порядком процесуального оскарження, а тим паче - звільняти суддів суду у такий спосіб. Також президент не має можливості звинувачувати суддів у корупції, оскільки не існує жодного вироку повноважного суду з цього питання відносно суддів та працівників ОАСК", - наголошується у повідомленні.

У ОАСК також наголошують на тому, що ініціатива глави держави не була узгоджена з Вищою радою правосуддя як незалежним конституційним органом державної влади і суддівського управління.

У суді зазначають, що переведення суддів із ліквідованих у створювані суди можливе виключно на підставі рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка ще не створена.

"Очевидно, що розпочато незаконну процедуру звільнення всіх суддів ОАСК без їх згоди, що заборонено пунктом 3.4. Європейської хартії закону "Про статус суддів", а такі дії матимуть негативний вплив на верховенство права та незалежність судової влади в Україні", - наводить ОАСК лист до ПАРЄ.

Як повідомлялося, 13 квітня президент України вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва" у зв'язку з неефективністю цього суду і нездатністю забезпечити запит громадян на справедливість.

Законопроект про ліквідацію ОАСК передбачає створення Київського міського окружного адмінсуду.

За словами заступника голови парламентського комітету з питань держвлади Олександра Качури (фракція "Слуга народу"), розгляд законопроекту очікується найближчим часом і затягуватися не буде, але він не впевнений, що це станеться поточного парламентського тижня.

Згідно з ч.2 ст.125 Конституції України, суд утворюється, реорганізується і ліквідується законом, проект якого вносить до Верховної Ради президент країни (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ФДМ сподівається оголосити конкурс з відбору радника з продажу обленерго в червні

Путін заявив, що Байден після своїх різких заяв зателефонував йому і вони порозумілися

Україна вимагає від Білорусі офіційних пояснень у зв'язку з проведенням т. зв. ЛНР слідчих дій щодо Протасевича - МЗС

Росія і США домовилися розпочати консультації з кібербезпеки

"Укрспецекспорт" підписав перший контракт у рамках міжнародної виставки "Зброя та безпека – 2021”

Путін: У Росії лише одне зобов'язання щодо України - сприяти реалізації Мінських угод

Держслужба охорони культурної спадщини та Держінспекція культурної спадщини розпочинають роботу - Мінкультури

Путін: Досягнута домовленість із Байденом про повернення послів РФ та США на місця їхньої роботи

Тема вступу України до НАТО під час саміту президентів Росії та США зачіпалася "мазком" - Путін

Нацкомісія зі стандартів державної мови готова до запуску системи екзаменування на рівень володіння українською мовою з 16 липня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА