15:28 22.04.2021

Апеляційний суд Амстердама розглядає позов України у справі про "скіфське золото"

2 хв читати
Апеляційний суд Амстердама розглядає позов України у справі про "скіфське золото"

Україна виступає проти незаконної передачі "скіфського золота" до Росії, заявляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Як наголошується у прес-релізі, 22 квітня 2021 року заступник міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко бере участь у засіданні Апеляційного суду Амстердама за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету у так званій справі про "скіфське золото".

"Під час свого виступу заступник міністра сказала: "Україна виступає проти незаконної передачі права власності на артефакти української виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" Російській Федерації, російським установам, прихованим під назвою так званих кримських музеїв, які існують лише у рамках судових справ", - йдеться у повідомленні прес-служби Мінкультури.

За словами Фоменко, російські установи, які називають себе "музеями", насправді є злодіями.

"Нам відомі численні факти незаконного вивезення українських культурних цінностей із території Криму. Наприклад, вивезено безцінні шедеври Івана Айвазовського. Нам відомо про факти пошкодження, знищення об’єктів культурної спадщини, факти незаконних археологічних розкопок та присвоєння знайдених цінностей. Це стосується пам’ятки світової спадщини ЮНЕСКО стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори, що страждають від непрофесійного управління та проведення незаконних реконструкцій. Ханський палац у Бахчисараї, який внесено Україною до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, - єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури - майже знищено", - заявили у міністерстві.

Заступник міністра культури наголосила, що окупаційна влада розглядає Кримський півострів як базу військових операцій для подальшої військової ескалації у Європі та в усьому світі.

"На сьогодні Крим - це місце, де культурні цінності не охороняються і не зберігаються для майбутніх поколінь", - додала вона.

У Мінкультури заявили, що ухвалення рішення про направлення артефактів, що належать українському народові, з української виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" до Криму нині, коли він перебуває під контролем Російської Федерації, незаконне і призведе до втрати культурної спадщини України та стане визнанням спроби анексії Криму та міста Севастополя.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА