19:40 27.04.2021

ВР ухвалила в 1-му читанні законопроект про фінансові послуги і фінкомпанії

2 хв читати
ВР ухвалила в 1-му читанні законопроект про фінансові послуги і фінкомпанії

Верховна Рада України у вівторок прийняла за основу проект законів України про фінансові послуги та фінансові компанії (№5065), покликаний створити нову модель регулювання діяльності з наданням фінпослуг.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за законопроект у першому читанні проголосували 247 депутатів за необхідних 226 голосів.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував депутатам 11 березня прийняти за основу цей законопроект.

Згідно із законопроектом пропонується розширити термінологію, яка використовується в законодавстві щодо регулювання ринків фінансових послуг, закріпити принципи надання фінпослуг і захисту прав клієнтів (споживачів) з метою забезпечення функціонування прозорого та конкурентного ринкового середовища.

Пропонується також розширити положення про обов'язки надавача фінансової послуги надавати повну та комплексну інформацію і встановити вимоги не лише до реклами фінпослуг, а й до будь-якої іншої форми поширення інформації про фінансові послуги з метою максимізації захисту клієнтів від неправдивої або маніпулятивної інформації.

У законопроекті запроваджується поняття "таємниця фінансової послуги" як спрощений аналог банківської таємниці, встановлюється режим її захисту та розкриття фінансовими установами та регуляторами.

Згідно з текстом документа, пропонується закріпити положення щодо аутсорсингу, як виконання третіми особами функцій або окремих процесів надавача фінансових послуг, із визначенням порядку взаємодії між ними, розподілу відповідальності та ролі регулятора; запровадити можливості існування саморегулівних організацій учасників ринку; встановити завдання, принципи та методи держрегулювання діяльності з надання фінпослуг.

Як повідомлялося, проект закону про фінансові послуги та фінансові компанії №5065 було зареєстровано у Верховній Раді 15 лютого. Ініціаторами документа стали голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев і вісім депутатів фракції "Слуга народу", а також Андрій Іванчук (депутатська група "Довіра") й Ігор Абрамович (фракція "ОПЗЖ").

Національний банк України (НБУ), під регулювання якого в межах проекту "спліт" з 1 липня 2020 року перейшли небанківські фінустанови, зазначав, що цей документ стане першим з низки проектів законів, які будуть підготовлені та подані до Верховної Ради щодо вдосконалення законодавства роботи ринків небанківських фінансових послуг.

Крім того, наголошувалося, що проект закону є рамковим і закладає основи для ухвалення та впровадження норм законопроектів, які описують регулювання на рівні окремих секторів небанківського фінринку: про страхування, про кредитні спілки, про платіжні послуги.

"Розроблюваний законопроект має замінити чинний на сьогодні закон "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", який був ухвалений ще 2001 року, є застарілим та не враховує сучасних реалій функціонування цих ринків, а також допускає наявність прогалин у законодавстві", – зазначали раніше в НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США розглядають можливість відправки додаткових військових радників в Україну - представник Пентагону

Сенат США проведе голосування щодо законопроектів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню у вівторок, 23 квітня - лідер більшості

Палата представників США проголосувала за допомогу Ізраїлю, Тайваню та іншим індо-тихоокеанським союзникам

Президент Єврокомісії про голосування в Палаті представників: Україна заслуговує на всю підтримку, яку вона може отримати проти РФ

Байден: Ухвалення Палатою представників законопроєктів про іноземну допомогу надсилає "чіткий сигнал" про американське лідерство

Столтенберг: Я вітаю ухвалення законопроєкту в Палаті представників

Із майже $61 млрд загального обсягу допомоги США $49,9 млрд передбачено на оборонні витрати - Шмигаль

Кулеба привітав схвалення в Палаті представників США допомоги Україні: Поганий день для Путіна

Зеленський: Ми використовуємо американську підтримку, щоб наблизити справедливе завершення війни

Потоки на виїзд і в'їзд в Україну залишаються рівними - Держприкордонслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА